اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

احساس جوانی در سالمندان، با انجام این ۷ عادت

احساس جوانی

با انجام دادن برخی موارد می‌شود جوان‌تر به نظر بیایم و بیشتر احساس جوانی کنیم، نحوه کار کردن، خوابیدن، گذران اوقات فراغت و حتی فکر کردن درباره پیری همه در سن ما نقش دارد.

به گزارش شادمان، افراد می‌توانند با رعایت کردن و انجام دادن بعضی از عادت ها احساس جوانی را در خود بگنجانند و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

 

نکاتی که به شما در ظاهر و احساس جوانی کمک میکنند

 

۱. منظم باشید

افرادی که زندگی منظمی دارند، بیشتر از انواع کم‌دقت زندگی می‌کنند، شاید به این دلیل که به سلامتی خود بهتر نگاه می‌کنند و از رفتارهای پرخطر جلوگیری می‌کنند.

احساس جوانی

۲. تا جایی که امکان دارد خرید بروید

یک مطالعه ۱۰ ساله در مورد ۲۰۰۰ نفر از افراد بالای ۶۵ سال که به طور منظم خرید می‌کردند نشان داد، مردانی که روزانه خرید می‌کردند ۲۸ درصد کمتر از کسانی که کمتر خرید می‌کردند خطر مرگ زودرس داشتند.  در میان زنان، کاهش خطر ۲۳ درصد بود. تماس اجتماعی، آمادگی جسمانی بهتر و چابکی ذهنی بیشتر از عوامل اصلی هستند.

 

۳. ادویه کاری بخورید

ادویه کاری ممکن است توانایی‌های ذهنی را تقویت کند. مطالعه‌ای رژیم غذایی بیش از ۱۰۰۰ روستایی هندی ۶۰ تا ۹۳ ساله را بررسی کرد و دریافت کسانی که حتی فقط دو بار در سال کاری می‌خورند در آزمون‌های عملکرد شناختی نمره بهتری دارند.

 

۴. با هم آواز بخوانید

مطالعه‌ای بر روی ۶۸ بزرگسال مسن نشان داد که کسانی که به گروه کر وارد می‌شوند از سلامت بیشتری برخوردار هستند، از دارو کمتری استفاده می‌کنند و تنها نیستند. می‌تواند تا حدی به دلیل تاثیری باشد که آواز بر تنفس دارد، اما ممکن است مزایای احساسی آواز در یک جمعیت به همان اندازه مهم باشد.

احساس جوانی

۵. جستجو در وب

برای فعال نگه داشتن مغز خود در اینترنت جستجو کنید. در یک مطالعه، روی افراد ۵۵ تا ۷۶ ساله که یک سری جستجو در وب را انجام داده‌اند،نشان داده شد که همگی افزایش فعالیت در مناطقی از مغز را داشتند که زبان، خواندن، حافظه و توانایی بینایی را کنترل می‌کند.

 

۶. با نوه‌ها بازی کنید

مطالعه خانواده‌ها در شرق لندن مزایای بیشماری از این نوع تعامل را برای نسل‌های مسن و جوان نشان داد، از جمله فرصتی برای انتقال ارزش‌ها و سنت‌های خانوادگی و آموزش مهارت‌های عملی است.

احساس جوانی

۷. جوان بازنشسته نشوید

محققان پروژه طول عمر دریافتند که بسیاری از افراد حرفه‌ای با عمر طولانی و موفق پس از سن بازنشستگی (حداقل به صورت نیمه‌وقت) به خوبی کار می‌کنند.  سخت کار کردن می‌تواند باعث ایجاد فشارهای ناسالم در بدن شود. اما این تحقیق نشان می‌دهد که موفقیت، حتی در یک شغل، می‌تواند باعث بهبود رفاه شود.  بنابراین اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید، ممکن است نخواهید به طور کامل کار را رها کنید.

 

منبع: بهداشت نیوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.