اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کدام یک از خانه های سالمندان سوئیت خصوصی دارند؟

خانه های سالمندان

آیا می دانید کدام یک از خانه های سالمندان سوئیت خصوصی دارند؟ اگر خانه های سالمندان استاندارد و ارتباط با خانواده ها در آن برقرار باشد، مشکلات روانی سالمندان به حداقل می رسد.

به گزارش شادمان، دوران سالمندی دورانی است که برخی افراد ممکن است در آن دوران دیگر از پس نیاز های روزمره ی خود برنیایند و برای امور بهداشتی درمانی به دیگر اعضای خانواده احتیاج پیدا کنند. در این بین از دست دادن همسر که تا قبل از آن یک یاور همیشه همراه بوده است حال جای خالیش جوانب مختلف زندگی سالمند را در بر گرفته است. حال این سوال پیش می آید که نقش فرزندان در زندگی سالمند چیست؟ آیا خانه سالمندان محل مناسبی برای آن هاست؟

اگرچه ترجیح سالمند و خانواده ها این است که سالمند را در خانه نگهداری کنند ولی همیشه این بهترین انتخاب نیست. به عنوان مثال در فردی که بیماری آلزایمر خیلی پیشرفته دارد، یا فرد سالمندی که تنها زندگی می کند و کسی نیست که از او نگهداری کند، بهترین مکان برای ایشان خانه نیست بلکه بهتر است که او به خانه سالمند برود.

استانداردهای خانه های سالمندان

این استاندارد ها در دنیا مشخص است و بهزیستی هم آن را مشخص کرده است. به لحاظ فیزیکی، به لحاظ مراقب و خدماتی که ارائه می شود استاندارد های مشخصی وجود دارد که این استانداردها هم باید بر طبق اصول باشد. مهم ترین این استاندارد ها فضای مناسب، تعداد مراقب کافی و تغذیه مناسب، فعالیت جسمی و ذهنی کافی سالمند است و باید توجه داشت که در این خانه سالمندان ارتباطات اجتماعی سالمند با خانه و جامعه قطع نمی شود.

 

اگر خانه سالمندان استاندارد باشد و ارتباط سالمند با خانواده حفظ شود، معمولا در سالمندی که به خانه سالمندان می رود مشکل روحی جدی ایجاد نمی شود، اما متاسفانه چون ارتباط سالمندان در بسیاری از خانه های سالمندان با جامعه و خانواده قطع می شود، در بسیاری از موارد مشکلات شناختی پیدا کرده یا این مشکلات آنها تشدید می شود. خانه سالمندان جدایی باعث انزوی اجتماعی در سالمندان می شود. لذا افسردگی و اضطراب از جمله مشکلات روانی سالمندان در خانه های سالمندان است.

کدام خانه های سالمندان سوئیت خصوصی دارند؟

بعد از حضور سالمند در سرای سالمندان باید خانه سالمندان در شرایط استاندارد قرار داشته باشد، محیط فیزیکی و تعداد مراقبان آموزش دیده کافی باشند تا فرد بتواند سبک زندگی سالم از لحاظ تغذیه و ورزش داشته باشد و به محض اینکه شرایط فرد به شکل ایده آل برگشت و مشکلی نداشت به جامعه بتواند برگردد.

خانه های سالمندان

مزایای زندگی در خانه سالمندان 

خانه های سالمندان آنطور که به نظر می رسد مکان نامناسبی برای سالمندان نخواهد بود. خانه ی سالمندان مرکزی است که در آنجا پرستاران و پزشکان شبانه روز سالمند شما را تحت نظر دارند و در صورت بروز هرگونه مشکل جدی با فوریت های پزشکی بهترین خدمات را به سالمند بیمار می رسانند. آن ها با بررسی وضعیت جسمی بیمار به طور روزانه، می توانند از بروز بیماری های جدید در سالمند جلوگیری نموده و در بهبود بیماری سالمند نقش موثری داشته باشند. پس اگر سالمند شما نیز نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد می توانید با نگهداری سالمند دراین مراکز نگرانی های خود را کاهش دهید. همچنین این مراکز مزایای زیادی هم دارند که نمی‌توان نادیده گرفت:

۱٫ دسترسی به منابع بسیار 

زندگی در خانه های سالمندان، امکان دسترسی به منابعی را می‌دهد که سالمندان نیاز دارند. دیگر نیازی نیست آن ها نگران این باشند که مثلا چطور با گوشی تلفن همراه کار کنند، چون کارمندان با خوشرویی به آن‌ها کمک می‌کنند و اطلاعات لازم را درباره هرچه نیاز داشته باشند، به آن‌ها می‌دهند.

۲٫ خدمات بهداشتی و درمانی 

بهترین قسمت خانه سالمندان، پرستاران، پزشکان و خدمات مراقبتی و درمانی تخصصی است که به سالمندان ارائه می‌دهند. این خدمات شامل خدمات پزشکی، اورژانسی، فیزیوتراپی و … می‌شود. در واقع سلامت و ایمنی سالمندان به کسانی بستگی دارد که به آن‌ها خدمات پرستاری و درمانی ارائه می‌دهند. در مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان یارین خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

۳٫ امنیت 

سالمندان با زندگی در خانه سالمندان، از خطراتی که ممکن است سر راهشان قرار بگیرد در امان هستند. این موضوع وقتی اهمیت می‌یابد که سالمندی مبتلا به آلزایمر و اختلال حواس باشد. مثلا اگر سالمندی در خانه خود فراموش کند در را قفل کنند، در امان نخواهد بود، اما خانه سالمندان امنیت زیادی برای این افراد وجود دارد.

۴٫ راحتی خانواده 

بیشتر اوقات اعضای خانواده از سالمندان مراقبت می‌کنند، البته این عمل بسیار پسندیده‌ای است، اما اگر خودتان هم خانه و خانواده‌ای داشته باشید که نیاز باشد به آن‌ها هم توجه کنید، کار برایتان بسیار سخت می‌شود و شاید نتوانید آن طور که باید و شاید به هر دو برسید و زندگی برایتان ملال آور شود. خانه‌های سالمندان راه خوبی برای مراقبت تمام وقت از عزیزانتان به طرز شایسته هستند و مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان یارین انتخاب مطمئنی برای شما به حساب می‌آید.

۵٫ کمک به سالمند در انجام کار‌های روزمره 

خانه سالمندان برای سالمندانی که برای انجام کار‌های روزمره خود نیاز به کمک دارند، جای فوق العاده‌ای است، چون خدمات لازم را به صورت صحیح و شایسته به آن‌ها ارائه می‌دهد. این کار‌های روزمره شامل رفتن به توالت و حمام، لباس پوشیدن، غذاخوردن، راه رفتن و … می‌شود. به هر حال با کهولت سن، انجام برخی کار‌های روزمره برای انسان دشوار می‌شود و سالمند بسیاری از توانایی‌های خود را از دست می‌دهد و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

۶٫ انجام کار‌های خانه 

سالمندان به سختی می‌توانند کار‌های خانه مثل نظافت، پخت و پز و … را انجام دهند. داشتن کسی که این کار‌ها را انجام دهد، می‌تواند باارزش باشد و در وقت و انرژی آن‌ها و البته شما صرفه‌جویی کند. علاوه بر این در خانه‌های سالمندان هر روز به عزیزان شما غذا و میان وعده می‌دهند و نیازی نیست مدام نگران خورد و خوراک عزیزانتان باشید. علاوه بر این متخصصین تغذیه با توجه به نیاز و بیماری سالمندان، رژیم غذایی خاصی را توصیه می‌کنند.

۷٫ محیط اجتماعی پویا 

خانه‌های سالمندان یک شبکه اجتماعی داخلی دارند. آن‌ها می‌توانند با هم سن و سال‌های خود دوست شوند. بسیاری از خانه‌ها رویداد‌های سازمان یافته دارند که به سالمندان اجازه می‌دهد بیرون بروند و دوستان جدید پیدا کنند. انسان با کهولت سن، دچار افسردگی می‌شود بنابراین مهم است که شاد بماند و این راهی برای احساس شادی است و اینکه احساس تنهایی نکنند.

ویژگی‌های یک خانه سالمندان خوب 

دوران سالمندی دورانی است که برخی افراد ممکن است در آن دوران دیگر از پس نیاز های روزمره ی خود برنیایند و برای امور بهداشتی درمانی به دیگر اعضای خانواده احتیاج پیدا کنند. در این بین از دست دادن همسر که تا قبل از آن یک یاور همیشه همراه بوده است حال جای خالیش جوانب مختلف زندگی سالمند را در بر گرفته است. حال این سوال پیش می آید که نقش فرزندان در زندگی سالمند چیست؟ آیا خانه سالمندان محل مناسبی برای آن هاست؟ برای اینکه راحتتر بتوانید از پس این تصمیم سخت برآیید، بهتر است با ویژگی‌های یک خانه سالمندان خوب آشنا شوید.

خانه های سالمندان

غذا‌های خوشمزه 

غذا‌های خوشمزه و متنوع در یک محیط پویا به سالمندان فرصت تعامل اجتماعی می‌دهد.

وعده‌های غذایی ویژه برای سالمندانی که مشکلات و بیماری‌های خاص یا رژیم غذایی خاصی دارند.

کارمندان و متخصصین تغذیه بر مواد اولیه و ارزش غذایی وعده‌های غذایی سالمندان نظارت دارند، کاستی‌های آن را برطرف می‌کنند و در صورت نیاز به خانواده سالمند اطلاع می‌دهند.

محیط راحت و صمیمی مثل خانهکارمندان همه تلاششان را می‌کنند تا محیط خانه سالمندان را مثل خانه، صمیمی و راحت نگه دارند.

سالمندان می‌توانند برخی وسایل و عکس اعضای خانواده خود را برای تزئین اتاقشان بیاورند.

برخی از خانه‌های سالمندان، باغبانی در ابعاد کوچک را به سالمندان ارائه می‌دهند تا احساس بهتری داشته باشند و زمان بیشتری را در فضای باز بگذرانند.

محیط تمیز و امن 

راهرو‌ها و سالن‌ها باید روشن و عاری از مانع باشند تا به سالمندان آسیب نرسانند.

نباید متوجه بوی بد یا بوی ادرار و مدفوع شوید.

سالمندان باید لباس‌های تمیز و آراسته پوشیده باشند.

بخش سکونت سالمندان باید کاملا تمیز و منظم باشد.

خانه های سالمندان

همیشه از بازدیدکنندگان استقبال می‌شود 

یک خانه سالمندان خوب از خانواده، دوستان و آشنایان سالمندان به خوبی و در هر زمانی استقبال می‌کند و این ثابت می‌کند آن‌ها چیزی برای پنهان کردن ندارند.

احترام به سالمندان

بدون در نظر گرفتن شرایط فیزیکی و ذهنی، با سالمندان با احترام رفتار می‌شود.

پرستان دوست، مراقب و حامی سالمندان هستند و مراقبت‌های لازم را ارائه می‌دهند.

کارمندان با انجام کار‌های ساده‌ای مثل در زدن قبل از ورود، به حریم سالمندان احترام می‌گذارند.

فعالیت‌های متنوع 

فعالیت‌های اجتماعی، فیزیکی، خلاقانه و آموزشی متنوعی به سالمندان ارائه می‌شود.

سالمندان به تعامل و ارتباط با افراد بیرون از خانه سالمندان از جمله گروه‌هایی که برای ارائه خدمات می‌آیند یا برایشان موسیقی اجرا می‌کنند تشویق می‌شوند.

فعالیت‌های گروهی برای رویداد‌های داخل و بیرون از خانه سالمندان برنامه ریزی می‌شود.

سالمندان سرگرم چیز‌ها و کار‌های متنوع هستند و فرصتی برای احساس تنهایی و پوچی ندارند.

خانه های سالمندان تهران که سوئیت خصوصی

شاید بعضی افراد برای راحتی و رفاه حال سالمند خود به دنبال سوییت های اختصاصی و یا اتاق های تک نفره در مراکز نگهداری برای سالمند خود باشند.

لیستی از ۲۱ مرکز سالمند تهران تهیه شده است که در این لیست به خدمات ارائه شده توسط این مراکز نیز اشاره شده و لازم به ذکر است که ویژگی های اتاق های تک نفره، استفاده از تمامی امکانات(پزشکی-تفریحی-درمانی و…) آن مرکز میباشد.

ردیف

نام آسایشگاه

خدمات

قیمت

آدرس

شماره تماس

۱

خانه سالمندان ایرانمهر

ویزیت متداوم سالمند- چکاب ماهیانه- روانشناسی خصوصی سالمند- فیزیوتراپی- ماساژ درمانی- برگزاری جشن و خدمات تفریحی

۱۲ میلیون 

شهرک غرب- هرمزان- خیابان پیروزان جنوبی- خیابان دهم- فرعی فروردین- چلاک ۶

۰۲۱-۸۸۳۹-۸۹۹۵
۲

خانه سالمندان توحید

خدمات نگهداری، توانبخشی و درمانی- فیزیوتراپی- گفتار درمانی- خدمات تفریحی و گردشگری- ورزش و سلامت

۸ میلیون

میدان توحید- خیابان نصرت غربی- نبش کوچه زاهدی- پلاک۱۳۷

۰۲۱-۸۸۸۳۶-۸۹۹۵

۳

خانه سالمندان یارین

کلینیک فیزیوتراپی، آب درمانی و کلینیک تخصصی مغز و اعصاب- تور های تفریحی- مراقبت های ویژه ICU – CCU

۱۰ میلیون

خیابان پاسداران- خیابان دروس- خیابان یار محمدی- بن بست نامدار- پلاک ۵

۰۲۱-۲۲۵۶-۱۹۵۷

۴

خانه سالمندان پرهام

ویزیت توسط متخصص- خدمات آزمایشگاهی- آب درمانی و ورزش های آبی- گردشگری

۹ میلیون

خیابان ولیعصر- نرسیده به پل پارک وی- کوچه تورج- پلاک ۲۰

۰۲۱-۲۲۶۱-۲۴۲۷-۹

۵

خانه سالمندان فرمانیه

ارائه تمامی خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی – خدمات تفریحی

۱۰ میلیون

خیابان اندرزگو- بعد از شیرینی فروشی نیشکر- خیابان حبیبچیذری- خیابان معتمد صاتعی- پلاک ۱۰

۰۲۱-۲۲۲۴-۹۷۹۰-۴

۶

خانه سالمندان گلبرگ

خدمات تخصصی پرستاری- فیزیوتراپی- کادر درمانی سالمند- روانشناسی سالمند- کنترل تغذیه سالمند- شنوایی سنجی و گفتار درمانی

۸ میلیون

نارمک- میدان هلال احمر- خیابان سمنگان جنوبی- خیابان ربیعی- پلاک۳

۰۲۱-۷۷۸۴-۲۱۷۳

۷

خانه سالمندان فرزانگان

خدمات مراقبتی، پرستاری، درمانی و توانبخشی- خدمات تفریحیس اختصاصی(پارک،سینما،اماکن زیارتی و…)- روانشناسی- گفتار درمانی- شنوایی سنجی- فیزیوتراپی و…

۱۸ میلیون

شهرک غرب- فاز۵- خیابان سیمای ایران- روبروی بیمارستان لاله- خیابان پنجم گذر بهمن- پلاک۱۱

۰۲۱-۸۸۰۹-۷۷۷۹

۸

خانه سالمندان موج نو

فعالیت های ورزشی- ویزیت روزانه- فیزیوتراپی و گفتار درمانی

۸ میلیون

تهرانپارس- بین فلکه دوم و سوم- خیابان۱۸۴ شرقی(نقلی اصفهانی)- پلاک ۳۲

۰۲۱-۷۷۸۷-۳۵۹۵

۹

خانه سالمندان الهام

خدمات گردشگری و تفریحی- مشاور- برنامه های ورزشی- کادر درمان متخصص

۹ میلیون

جردن- بن بست گل افشان- شماره ۴۶

۰۹۱۲۳۱۱۰۳۸۰

۱۰

خانه سالمندان یاس زرین

روانشناسی- رفاهی- درمانی- پزشکی و پرستاری

۹ میلیون

نیاوران-بعد از سه راه یاسر، خیابان مقدسی (مژده)، کوچه مهدی، پلاک ۵

۰۲۱-۲۲۷۳-۶۰۳۵

۱۱

خانه سالمندان نورا

کادر پزشکی مجرب- فیزیوتراپی- کادر درمانی و پرستاری- روانشناسی

۸ میلیون

بلوار فردوس شرق- خیابان حسن آباد- کوچه نهم- پلاک ۳

۰۲۱-۴۴۰۲-۰۰۸۲

۱۲

خانه سالمندان والا

مشاوره- خدمات توانبخشی، اجتماعی و روانی- خدمات پرستادری با کادر مجرب- فیزیوترابی

۱۰ میلیون

شمیرانات- بزرگراه ارتش- شهرک نفت- بلوار آبادان- خیابان خارک- خارک چهارم- پلاک ۱۴

۰۲۱-۲۲۷۴-۳۱۱۲

۱۳

خانه سالمندان مارال

خدمات توانبخشی، پزشکی و مراقبتی

۱۰ میلیون

نیاوران- خیابان باهنر- خیابان آقایی- خیابان پورداد- آبکوه هفتم- نبش کوچه ایزد- پلاک ۲

۰۲۱-۲۲۸۱-۳۰۰۶

۱۴

خانه سالمندان مهربان

کادر متخصص- تجهیزات پزشکی- رسیدگی های منظم و تغذیه مناسب روزانه

۶ میلیون

کوی مهران- خیابان بهنام- خیابان فهیمی غربی

۰۲۱-۴۴۰۱-۲۰۶۲

۱۵

خانه سالمندان آراد

استخر- فیزیوتراپی- توانبخشی

۹ میلیون

فرمانیه- خیابان علیرضا بازدار(کامرانیه شمالی)- پلاک۲۳

۰۲۱-۲۶۱۲-۰۷۳۷

۱۶

خانه سالمندان سپیدار

فیزیوتراپی- خدمات تفریحی

۷ میلیون

تهرانپارس- خیابان استخر- خیابان بوستان دوم غربی- پلاک۱۱

۰۲۱-۷۷۰۶-۶۷۲۷

۱۷

خانه سالمندان پارسایان

خدمات توانبخشی،پزشکی و دندانپزشکی- فیزیوتراپی- خدمات رفاهی و تفریحی

۶ میلیون

ونک- گاندی جنوبی- کوچه هجدهم- پلاک۷

۰۲۱-۸۸۷۹-۲۵۱۰

۱۸

خانه سالمندان طلیعه مهر

خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی- روانشناسی- مراقبت شبانه روزی- خدمات رفاهی و تفریحی

۸ میلیون

خیابان دستگردی(ظفر)شرقی(بین خیابان شریعتی و اتوبان مدرس شمال)- خیابان فرید افشار- خیابان آرش شرقی- خیابان دلیری(نونهالان) کوی فرهنگ- پلاک۹

۰۲۱-۲۲۰۰-۴۱۸۸

۱۹

خانه سالمندان کیمیا

فیزیوتراپی- خدمات پرستاری و توانبخشی

۶/۵ میلیون

تهرنپارس- بالاتر از فلکه دوم- خیابان ۱۷۸ غربی(قهاری)- پلاک۷

۰۲۱-۷۷۷۰-۰۲۳۳

۲۰

خانه سالمندان کلبه آرمانی

کادر حرفه ای و تجهیزات مدرن- خدمات رفاهی و تفریحی – چکاپ دوره ای- خدمات پزشکی و دندانپزشکی

۹ میلیون

فرمانیه غربی- بین خیابان آقایی و وطن پور- جنب بانک قوامین- پلاک۱۵۰

۰۲۱-۲۲۳۹-۵۲۰۹

۲۱

خانه سالمندان فرهیختگان مهرپرور

خدمات پزشکی، روانشناسی و مددکاری- فیزیوتراپی

۷ میلیون

ظفر- بین شریعتی و مدرس- بعد از نفت- انتهای همایون- کوچه صمدی(پروانه)- پلاک۳

۰۲۱-۲۶۴۲-۳۹۶۳

۲۲

خانه سالمندان آسام

کادر پرستاری مجرب و حرفه ای، چکاپ دوره ای سلامت توسط متخصصان- خدمات شاد و مفرح- تجهیزات مدرن

۹ میلیون

خیابان ولیعصر- خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)- خیابان بهار- پلاک۱۴

۰۲۱-۲۲۷۲-۹۲۹۶

۲۳

خانه سالمندان ساحل

مراقبت شبانه روزی- انجام آزمایشات پزشکی- خدمات توانبخشی- فیزیوتراپی- ویزیت هفتگی و ماهانه- خدمات ورزشی

۶ میلیون

جاده شهریار- باغستان- روبروی پمپ بنزین- بلوار ولیعصر- خیابان هفتم اصلی- پلاک۶۷- لاله هفتم اصلی

۰۲۱-۶۵۲۸-۷۱۹۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.