اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بهترین خودرو ویژه سالمندان چیست؟

خودرو ویژه سالمندان

به گزارش شادمان، خودروکار/ راننده های سالمند و افرادی که کم توان جسمی هستند به خودروهایی نیاز دارند که سوار و پیاده شدن آن ها ساده تر بوده و همچنین کنترل سیستم ها نیز پیچیده نباشد. در حال حاضر خودروسازان برخی استانداردها را در محصولاتشان رعایت می کنند تا برای همه افراد قابل استفاده باشد با این حال در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به خودروهایی که برای استفاده سالمندان مناسب تر هستند.

قبل از هرچیز باید اشاره کنیم که هر کدام از این خودروها که از مجموعه آزمایش های مختلف عبور کرده اند نکات ویژه ای را در دل خود داشته اند که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی به صندلی جلو: ارتفاع کم درب ها، فضای باز برای سوار شدن، ارتفاع خودرو از زمین از جمله مواردی هستند که باید مد نظر قرار می گرفت.

میدان دید:‌ خودروهایی برای سالمندان مناسب هستند که میدان دید بیشتری در اختیار راننده قرار می دهند. این خودروها دید جلو، اطراف و عقب کاملی دارند و نقاط کورشان به حداقل رسیده است.

سیستم های کنترلی: صفحه کیلومتر به همراه نشانه گرهای این خودروها به راحتی خوانده می شود و کنترل سیستم های سرمایشی، گرمایشی و ضبط به راحتی قابل انجام است.

چراغ ها: رانندگی در شب که حرکتی مخاطره آمیز برای رانندگان سالمند به شمار می آید با داشتن چراغ های پرقدرت کم خطرتر خواهد شد.

جدا از موارد بالا، خودروی مناسب سالمندان باید از سیستم های امنیتی روز نیز بهرمند باشد. مهمترین سیستم های امنیتی برای سالمندان را می توان، اخطار دهنده تصادف در جلو (FCW)‌، ترمز خودکار اضطراری (AEB)‌، هشدار دهنده نقاط کور (BSW) دانست که هر کدام می توانند به نوعی به راننده سالمند در رانندگی کم خطرتر کمک کنند.

بهترین خودروها برای سالمندان که تمامی امکانات را نیز داشته باشند عبارتند از:

Subaru Forester, Subaru Outback, Kia Soul, Chrysler Pacifica, Subaru Legacy, Kia Sportage, Toyota Highlander, Toyota RAV4, Honda Odyssey, Nissan Rogue, Ford C-Max, Toyota Sienna, Honda Pilot, Honda CR-V, Kia Forte, Hyundai Sonata, Ford Escape, Toyota Corolla, Subaru Crosstrek, Honda HR-V, Kia Sorento, Hyundai Santa Fe, Kia Cadenza, Audi Q7Hyundai Santa Fe Sport

منبع: آخرین خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.