اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

اشتباهاتی که پوست شما را پیر می کند

مراقبت از پوست فرایندی منحصر به فرد برای همه و این روزها دغدغه اصلی خانم ها شده است، اما جالب است بدانید که برخی اشتباهات هنگام شستن صورت، سبب پیر شدن سریع پوست می شود.

به گزارش خبرنگار شادمان، حقیقت این است که ممکن است شما با انجام چند اشتباه که بدون اطلاع دائم تکرار می کنید، موجب پیر شدن پوست خود شوید.
این موضوع مخصوصا برای خانم های میانسال از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است آنها اهمیت زیادی بهپوست خود میدهند و نگران پوست خود برای هنگام پیر شدن هستند.
اشتباهات زیر ممکن است که پوست شما را پیر کند:

۱٫ استفاده زیاد از پاک کننده های صورت

پاک کننده های صورت بخشی اساسی از هر روال زیبایی است. با این حال ، استفاده بیش از حد از آنها می تواند پوست را خشک کند و حتی ممکن است منجر به تولید چربی بیشتر شود و غدد پوستی بیش از حد فعال شوند.
برخی از پاک کننده ها در یک بطری اسپری وجود دارند که برای قرار دادن یک لایه سبک روی پوست پس از تمیز کردن بسیار مناسب است. در غیر این صورت ، کافی است چند قطره پاک کننده را روی یک پنبه نخی بریزید و آن را به آرامی روی صورت بچرخانید.

 

 

لازم است بدانید که باید از پاک کننده های حاوی الکل پرهیز کنید. زیرا باعث خشک شدن کامل پوست و از بین بردن روغن های طبیعی مورد نیاز برای مرطوب و سالم نگه داشتن پوست می شود.

۲٫ محصولاتی که خیلی قوی هستند

بعضی ها هم هستند که مراقبت از پوست را مداوم انجام نمیدهند و می خواهند با یکبار انجام دادن مراحل نگهداری پوست خوبی داشته باشند. به همین دلیل دنبال محصولات خیلی قویمیروند تا کار چند بار را یکباره انجام دهند.
این اشتباه بسیار بزرگی است که رخ می دهد و موجب می شود تا پوست شما دپار مشکلات متعدد شود.

۳٫ تمیز کردن بیش از اندازه

حرکات شما با پاک کننده و مالیدن ان به صورت باید تا حد ممکن ملایم باشد. دستان شما نباید تمام کارها را انجام دهند! مالش بیش از حد پوست یا استفاده از موادی که باعث لایه برداری می شوند می تواند باعث ایجاد پارگی ریز در پوست و همچنین از بین بردن بیش از حد روغن های اساسی شود که پوست را مرطوب می کند.

 

۴٫ لایه برداری زیاد

اگر چند هفته یک درمیان به آرامی لایه برداری انجام دهید اتفاق خوبی برای پوست شماست اما اگر شما صورت خود را با دستمال مرطوب یا حوله یا دستمال حوله ای خشک میکنید باید بدانید که همین هم یک نوع لایه برداری محسوب می شود.
همین لایه برداری هایمتعدد موجب می شود تا سلول های پوست شما قبل از پیرشدن از پوست حذف شوند و سلول های جدید جایگزین شوند. این امر می تواند باعث خشکی، لکه های قرمز، کمبود آب و افزایش رنگدانه شود.

۵٫ شستشو با آب گرم

اگرچه ممکن است شستشو با آب گرم لذت بخش باشد اما می تواند باعث کمبود آب بدن شود. آب گرم می تواند ساینده باشد، روغن های طبیعی پوست را از بین ببرد و پوست را خشک و پوسته پوسته کند.
این امر همچنین می تواند منجر به شعله ور شدن آکنه ، شکستگی و تحریک پوست شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، صورت خود را با آب ولرم یا خنک شستشو دهید. استفاده از اب خنک و نه سرد برای انقباض رگ های خونی کمک می کند. آب گرم باعث افزایش منافذ پوست می شود و این می تواند بر تولید چربی پوست و همچنین بافت آن تأثیر بگذارد.

 

۶٫ شستن بیش از دو بار در روز

ممکن است فکر کنید، داشتن پوست تمیزتر بهتر است اما اشتباه می کنید. شستشوی بیش از حد صورت می تواند در واقع به سیستم محافظتی طبیعی پوست آسیب برساند و این امر می تواند بر اینکه پوست به راحتی پوست شما را تحریک کند. از بین رفتن رطوبت پوست با شستشوی زیاد می تواند علائم اولیه پیری مانند خطوط ریز و لکه های خشک را زودتر از موعد نمایان سازد.
به عنوان یک قانون کلی، نباید صورت خود را بیش از دو بار در روز بشویید. اگر در اواسط روز فعالیتی مانند ورزش یا ورزش در فضای باز دارید ، سعی کنید از یک صابون نرم کننده یا پاک کننده برای شستشوی آلودگی و عرق استفاده کنید بدون اینکه پوست بیشتر تحریک شود.

۷٫ مرطوب نکردن پوست

بهترین زمان استفاده از مرطوب کننده بعد از شستن صورت، حمام یا بعد از استفاده از پاک کننده است. این به جلوگیری از خشکی بیش از حد کمک می کند و به پوست کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کند.
مرطوب کننده ها همچنین با ترکیبی از ویتامین ها و لیپیدها همراه هستند که به پوست کمک می کند تا تحریکات را بهبود بخشد، عملکردهای محافظتی آن را تقویت کرده و صاف و سالم به نظر برسد.

 

۸٫ شستشو با هر صابونی که در دسترس باشد

بسیاری از افراد مقصر این یکی هستند. ممکن است مردم تصور کنند که صابون صابون است و صورت تمیز فقط یک صورت تمیز است، اما شما می توانید با شستن صورت با هر صابون به پوست آسیب برسانید و خود را پیر کنید.
صابون های دارای رایحه برای پوست تحریک کننده هستند. به طور کلی این صابون ها برای صورت ساخته نشده اند و گرچه ممکن است این یک رویکرد مینیمالیستی باشد اما از آنجا که آب صابون ها از بین می رود و بسیاری از موادی که رنگ پوست شما را بهینه می کنند ، فاقد مواد مخرب است.
منبع:
https://thirdage.com/face-washing-mistakes-can-age-you/

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.