اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چند ترفند برای قانع کردن والدین سالخورده به انجام کاری

همزمان با افزایش سن والدین، برقراری ارتباط والدین سالخورده مشکل می شود و فرزندان نمی توانند گفتگوی راحتی با آنها داشته باشند چه برسد به اینکه بخواهند موضوعی مرتبط با سلامت را به آنها تذکر دهند. ما راه حلی برای شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید گفتگوی خوبی داشته باشید.
به گزارش خبرنگار شادمان، یکی از صمیمانه ترین و ناراحت کننده ترین مکالمه هایی که در زندگی خود داشته اید، گفتگویی است که در آن میخواهید از والدین سالخورده خود انتقاد کرده و نکته ای را به آنها تذکر دهید.
هیچ کس نمی خواهد چنین مکالمه ای داشته باشد اما برای مراقبت از آنها حتما باید مکالمه ای را برقرار کنیم.

 

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع روند گفتگو با سالمند  وجود دارد:

  گفتگو با سالمند خود را زود شروع کنید! خیلی زود  

بهترین راه برای شروع مکالمه انتقادی و دادن تذکر به والدین سالمند،شروع ان در اسرع وقت است. بسیاری به اشتباه صبر می کنند تا مشکلی برای سلامت والدین پیش بیاید بعد باب صحبت را بگشایند اما بهتر است خیلی قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید، مکالمه ای با هم داشته باشید.

انتظار مقاومت داشته باشید  

قبل از اینکه به خواسته خود برسید قطعاً چندین بار با شکست مواجه می شوید. به همین خاطر هست که تاکید می شود زودتر مکالمه را آغاز کنید.
در ادامه فرد سالمند حتما با شما مخالفت می کند، از او ناراحت نشوید و تلاشتان را ادامه دهید. وقتی با مقاومت روبرو شدید، مبحث را کنار بگذارید، اما حتماً ذکر کنید که باید دوباره مطرح شود.
والدین سالخورده

با گذشت زمان، والدین شما خواهند دید که شما دیگر تلاش نمی کنید در مورد آن بحث کنید و در نهایت آنها رها خواهند شد.

اغلب اوقات، یک سالخورده با موفقیت بحث را برای سالها متوقف می کند، اما پس از آن فاجعه رخ می دهد.

  عشق و نگرانی خود را به والدین سالخورده نشان دهید  

قبل از وقوع هر یک از این مشکلات ،بهتر است در گفتگو با سالمند خود  توضیح دهید که نگران انها هستید و نسبت به آنها احساس مسئولیت می کنید. خصوصاً که آنها سالها از شما مراقبت کرده اند.

 

 

حتما به آنها شرایط مختلفی را پیشنهاد کنید و از خود آنها نیز راه حل بخواهید تا احساس کنند که مجبور به انجام کاری نیستند.

  کمک از تمامی اعضای خانواده  

حتماً تمام اعضای خانواده را در این کار سهیم کنید. سعی نکنید به تنهایی به قانع کردن سالمند بپردازید. در این مواقع او به شدت مقاومت می کند و حرف شما را قبول نمی کند.
اما زمانی که مشاهده کند تمام اعضای خانواده هم نظر هستند، بهتر با موضوع کنار می آید. البته هرگز کاری نکنید که او فکر کند اعضای خانواده علیه او دست به یکی کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.