اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

شرایط پرستار سالمند در منزل چیست؟

تنظیم برنانه مراقبتی روزانه از جمله وظیفه اصلی پرستار سالمند در منزل است.

به گزارش شادمان، پرستار بیمار فردی متخصص در زمینه مراقبت تخصصی از بیمار بوده که بعد از طی کردن دوره های اموزشی و تجربی می تواند به اجرای دستورات پزشک بپردازد. 
پرستار در محیط بیمارستان و همچنین در منزل بیمار قادر به ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری می باشد. امروزه مراقبت از بیمار در منزل نسبت به بستری شدن در بیمارستان از الویت بیشتری برخوردار است.
خانواده پس از تایید پزشک می تواند ادامه روند مراقبت را در منزل برای بیمار خود فراهم کند. همچنین با فراهم شدن امکان تامین تجهیزات پزشکی در منزل برای ارزیابی مداوم علائم حیاتی و وضعیت سلامتی بیمار مراقبت از بیمار در اغلب مواقع در منزل نسبت به بیمارستان برتری دارد.

 
پرستار بیمار در منزل چه خدماتی به بیمار ارائه می دهد؟

 خدمات تخصصی و نظارتی در منزل برای بیمار توسط پرستار با توجه به شرایط بیمار و توصیه های پزشک به بیمار ارائه می شود.
از جمله خدماتی که در منزل توسط پرستار ارائه می شود عبارتند از:

     

  1.  
چرا باید از خدمات پرستار بیمار در منزل استفاده کنیم؟

استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای بیماران این امکان را فراهم می آورد که خانواده ها به صورت مستقیم از روند بهبودی بیمارشان مطلع باشند و بیماردر منزل از احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد. 
از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل، به صرفه بودن هزینه های پرستاری نسبت به خدمات بستری در بیمارستان است. احتمال ابتلا به عفونت های بیمارستانی در این نوع از خدمات وجود ندارد. پرستاری از بیمار در منزل در واقع یک پرستار اختصاصی و منطبق با شرایط بیمار است که کاملا وقت و توجه خود را به یک بیمار معطوف می کند. حضور در منزل و توجه به شرایط پیرامون بیمار باعث می شود پرستار در مراقبت خود فاکتورهای محیطی را نیز در نظر بگیرد. 
همچنین پرستار با توجه به زمانبندی که از سوی خانواده تعیین می شود در منزل حضور پیدا می کند و این موضوع یکی از مهمترین جنبه های استفاده از خدمات پرستاری در منزل است.

 
بیمار تا چه مدتی به پرستار نیاز دارد؟

نیاز بیماران مختلف به حضور پرستار بسیار متغییر است. در مورد بیماری های حاد پس از بهبودی بیمار دیگر نیازی به مراقبت پرستار نخواهد داشت.استخدام پرستار برای بیمار باید از طریق مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل معتبر و دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان صورت گیرد. در این مراکز پرستاران مجرب با عبور از فیلترهای مهارتی و رفتاری و اخلاقی و تایید نهایی به خانواده ها معرفی می شوند. 
در زمان استخدام پرستار برای بیمار باید به نکات مهمی در این باره توجه کنید. از جمله این موارد تجربه کاری مشابه پرستار، برخورد پرستار با بیمار، قابل اعتماد بودن پرستار،  الویت دادن نیازهای بیمار در هر شرایطی، آمادگی پرستار برای موقعیت های اضطراری، منعطف بودن پرستار است.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.