اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

زندگی برای انسان از ۸۰ سالگی شروع می شود

تحقیقات جدید نشان داد افرادی که به ۸۰ سالگی می رسند، طعم زندگی واقعی و خوشبختی را خواهند چشید، حتی طبق این تحقیقات بخش هایی از مغز نیز بعد از ۸۰ سالگی شروع به ترمیم می کند.

به گزارش خبرنگار شادمان، شاید عجیب باشد اما تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد که زندگی واقعی از ۸۰ سالگی برای انسان شروع می شود. گرچه هضم این خبر برای ما مشکل است اما همین تحقیقات ثابت می کند که مغز نیز بعد از ۸۰ سالگی شروع به ترمیم بخش های آسیب دیده خود می کند.
لویتین یکی از محققان این تحقیقات می گوید: علوم اعصاب در ده سال گذشته یافته است که حافظه شما لزوماً با افزایش سن مختل نمی شود. همچنین در مورد رابطه افسردگی و سن نیز باید گفت که متوسط اوج خوشبختی در ۷۲ کشور ۸۲ سالگی است و من فکر می کنم اگر بتوانیم با سن گرایی مبارزه کنیم می توانیم ده سال دیگر افسردگی در سالمندان را از بین ببریم.

 

 

به گفته وی ما تمایل داریم که به فکر پیری باشیم که این روند از بدو تولد شروع می شود و اگر خوش شانس باشید می توانید آن را ادامه دهید. برای همین است که خیلی ها دوست دارند مرگشان در پیری رقم بخورد. اما داستان اصلی این است که با گذر زمان مهارت شما دائم بیشتر می شود و رفتار و حرکات شما نیز بهتر. این روند ادامه دارد تا اینکه به زمانی می رسید که نام آن را پیری گذاشته اند.
اما در واقع تحقیقات تعدادی از دانشکده های مغز و اعصاب دنیا نشان می دهد که بهتر شدن تا لحظه مرگ ادامه دارد و سن مانعی برای آن نیست.
لویتین اضافه معتقد است که اکثر مردم بعد از ۸۰ سالگی انسان ها همدل تر می شوند و برای مقابله با چالش های زندگی چه برای خود و چه برای دیگران مجهزتر هستند.

 

 

در این تحقیقات از افراد برجسته جامعه سالمندان از جمله کلینت ایستوود ۸۹ ساله ، دالایی لاما ۸۴ ساله و استیوی واندر ۶۹ ساله مشورت گرفته شد.
از کلینت ایستوود پرسیده شد که راز خوشبختی در سنین پیری چیست؟ که او با خنده گفت: من فقط به پیر مرد اجازه نمی دهم که وارد شود.
تحقیقات همچنین نشان داد که افراد مذهبی از افراد بی ایمان خوشحال ترند. دلیل این امر این است که چنین تعهدی غالباً متشکر از شکرگزار بودن صرف نظر از داشته های مادی و ارزش آنها است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.