اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۳ سوالی که قبل از شروع ورزش باید از پزشک خود بپرسیم

حتی اگر ورزش می کنید و اکنون می خواهید سطح ورزش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید یا و حتی اگر می خواهید یک روش ایمن پیدا کنید که از قبل پرتحرک تر باشید و یا حتی اگر از نظر سلامتی نیز مشکل خاصی داشته باشید، تمریناتی وجود دارد که می توانید با آنها از مزایای ورزش برخوردار شوید .

به گزارش شادمان، یک قاعده خوب در هنگام شروع  ورزش این است که ” کم کم شروع و آهسته آهسته آن را افزایش دهید . ” با پیاده روی های کوتاه اطراف محله شروع کنید و با انجام تمرینات قدرتی آن را ادامه دهید .

یک راه برای شروع این است که با پزشک خود در مورد تمرینات و فعالیت های بدنی که برای شما مناسب است صحبت کنید . اگر مشکل پزشکی خاصی دارید که نگران آن هستید ، از پزشک خود بخواهید نکاتی را برای کمک به شما در انجام ورزش ایمن متذکر شود .

۳ سوال ورزشی که از پزشک خود باید بپرسید:

۱- آیا تمرین یا فعالیت‌هایی وجود دارد که باید از آن دوری کنم؟

پزشک شما می تواند بر اساس سابقه سلامتی شما می تواند و با توجه به هرگونه جراحی اخیر یا شرایط درمانی مداوم مانند آرتریت ، دیابت یا بیماری های قلبی ، برای شما پیشنهاداتی داشته باشد . زمان بسیار خوبی است تا در مورد هرگونه علائمی که شما تجربه کرده اید ، مانند درد قفسه سینه یا فشار خون ، درد مفاصل ، سرگیجه یا تنگی نفس با پزشک خود مشورت کنید . پزشک ممکن است ورزش را به تعویق بیندازد تا مشکل تشخیص داده شده و درمان شود.

۲- آیا روش های مراقبتی و پیشگیرانه من به روز هستند؟

پزشک شما می تواند آزمایش‌های مورد نیاز را برای شما تحویز کند . به عنوان مثال ، زنان بالای ۶۵ سال باید به طور مرتب از نظر پوکی استخوان بررسی شوند.

۳- چگونه وضعیت سلامتی من بر توانایی‌ام در ورزش تأثیر می گذارد؟

برخی از شرایط پزشکی می تواند بر روند ورزش شما تأثیر بگذارد . به عنوان مثال ، افراد مبتلا به آرتروز ممکن است نیاز به جلوگیری از برخی از انواع فعالیت ها داشته باشند ، به خصوص هنگامی که مفاصل متورم یا ملتهب است . افراد مبتلا به دیابت ممکن است هنگام برنامه ریزی فعالیت خود نیاز به تنظیم برنامه روزانه ، برنامه غذایی یا داروهای خود داشته باشند . پزشک شما می تواند در مورد هرگونه تنظیماتی که باید انجام دهید با شما صحبت کند تا اطمینان حاصل کند که از فعالیت های روزانه خود بیشترین بهره را ببرید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.