اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بازنشستگان کشوری زیر پوشش «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» قرار گرفتند

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی عمر و حادثه ویژه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری با شرکت بیمه ملت خبر داد.

به گزارش شادمان، محمود مرتضایی فرد امروز (یکشنبه) ضمن اعلام این خبر اظهارداشت: پوشش بیمه تکمیلی «عمروحادثه صبا» به صورت پیش فرض برای همه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری با حقوق ماهانه بیش از ۱۰ میلیون ریال و با در نظر گرفتن میزان حقوق دریافتی برقرار شده است.

وی آغاز اجرای این قرارداد بیمه‌ای را از ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ عنوان کرد و گفت: با توجه به مهلت یک ماهه بیمه ملت برای دریافت لیست نهایی مشمولان این قرارداد، بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می توانند حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ ضمن کسب اطلاع از شرایط «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» و همچنین تعیین تکلیف دریافت این خدمت ویژه از طریق درگاه الکترونیکی صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir (بخش خدمات بیمه‌ای) اقدام کنند.

مرتضای فرد افزود: بازنشستگان عزیزی که تمایل به استفاده از این نوع خدمت را دارند، می توانند نسبت به ثبت نام افراد تحت تکفل و منسوبین خود و همچنین انتخاب نوع طرح از طریق سایت بیمه گر یعنی شرکت بیمه ملت از اول فروردین ماه ۱۴۰۰ اقدام کنند.

وی همچنین یادآور شد: براساس توافق صورت گرفته با شرکت بیمه ملت، استفاده از این خدمت بیمه‌ای هیچ گونه شرط سنی ندارد و فقط استثنا مربوط به آن دسته از بازنشستگان و وظیفه بگیرانی است که دارای سابقه بیماری‌های خاص مثل سرطان، دیالیز، تالاسمی، MS، بیماری های شدید اعصاب و روان، هپاتیت، هموفیلی، دیابت شیرین و ایدز باشند.

مدیرکل امور فرهنگی واجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: درصورت استفاده از بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا، بیمه آتش سوزی  شامل ساختمان و تاسیسات و اثاثیه و دکوراسیون و همچنین سیل و زلزله نیز به صورت رایگان، برای بیمه شدگان فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه «آدرس محل بیمه آتش سوزی براساس اطلاعات پرونده بازنشستگی موجود در درگاه خدمات الکترونیک صندوق منظور شده است» تاکید کرد: بازنشستگان می توانند درصورت تغییر آدرس محل سکونت یا مغایرت، از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به نشانی sabasrm.ir نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

مرتضای فرد افزود: همه اطلاعات لازم در خصوص بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا و همچنین امکان غیرفعال کردن این خدمت در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.