اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

طرح حمپاد چیست؟ + آموزش ثبت نام دریافت وام

در طرح حمپاد یا طرح حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترای فرزندان بازنشستگان این صندوق، تسهیلات ۳ و ۵ میلیون تومانی پرداخت می شود.

به گزارش شادمان، صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حمایت از فرزندان خانواده‌های بازنشستگان طرحی حمایتی موسوم به حمپاد را به اجرا گذاشته است. برپایه این طرح آن دسته از خانواده‌های بازنشستگان کشوری که دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشند، می‌توانند در زمان تنظیم پایان‌نامه از تسهیلات وام به میزان ۳۰ میلیون ریال (برای پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد) و ۵۰ میلیون ریال (برای پایان‌نامه‌های دوره دکتری) برخوردار شوند.

تاریخ ثبت نام از ۱۱ آبان ماه تا ۳۰ بهمن ماه خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام پایان نامه فرزندان بازنشستگان

تکمیل فرم معرفی عنوان پژوهش (پیوست شماره یک – قابل دریافت در پایین همین صفحه)
ثبت اطلاعات هویتی
بارگزاری تصویر کارت ملی
بارگزاری تصویر شناسنامه
بارگزاری تصویر کارت دانشجویی
توضیحات تکمیلی

 

مبلغ وام در میانه دی ماه سال جاری، به حساب بازنشسته‌ای واریز می‌شود که فرزند دانشجوی او شرایط دریافت وام را داشته باشد.
وام طرح حمپاد به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد ۴ درصدی ارائه می‌شود و اقساط آن در طول سه سال از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد.
وام پس از صدور ضمانت کسر از حقوق بازنشسته یا وظیفه‌بگیر پرداخت می‌شود. گفتنی است این وام به صاحبان دفتر کل که دریافتی ماهانه آنها کمتر از ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد، تعلق نمی‌گیرد.
دانشجویانی شرایط دریافت وام خواهند داشت که در زمان ثبت ، موضوع پایان‌نامه آنها به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد و مرحله دفاع از پروپوزال را گذرانده باشند.
کسانی که برای دریافت وام ثبت نام کرده باشند، طی چند مرحله گزینش می‌شوند. نخست اطلاعات بازنشسته براساس سامانه احکام بررسی می‌شود و پس از احراز آن که درخواست کننده جزو مجموعه ذی‌نفعان صندوق بازنشستگی است، نوبت به بررسی وضعیت پایان‌نامه یا رساله دکتری می‌رسد. در این مرحله چگونگی تأیید و تصویب پروپوزال پایان‌نامه دانشجویی بررسی می‌شود. سرآخر اسناد جمع شده برای پرداخت وام دسته بندی می‌شود.
در صورتی که درخواست دریافت وام بیش از امکانات صندوق بازنشستگی باشد، اولویت با دانشجویانی است که مستقیما تحت تکفل بازنشسته قرار دارند. در صورت تکمیل ظرفیت، درخواستهای باقی مانده در مرحله دوم اجرای طرح مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

کسانی که درخواست دریافت وام آنها مورد قبول قرار گرفته باشد، از طریق اداره کل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری مطلع خواهند شد.

اعطای وام به ۵ هزار و ۴۰۹ نفر

علی خدامی امروز (جمعه) با اعلام این خبر گفت: با مشخص شدن مشمولان مرحله نخست طرح حمپاد یا طرح حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترای فرزندان بازنشستگان این صندوق، تسهیلات ۳ و ۵ میلیون تومانی برای ۵ هزار و ۴۰۹ نفر از واجدین شرایط روز شنبه ۲۷ دیماه ۱۳۹۹ به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

خدامی با بیان اینکه این تسهیلات ۳۶ ماهه و با کارمزد سالانه ۴ درصد خواهد بود گفت: طبق اعلام قبلی در این طرح برای پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد ۳ میلیون تومان و برای پایان نامه های مقطع دکترای فرزندان بازنشستگان مبلغ ۵ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در این مرحله تعداد دو هزار و ۵۴۰ نفر در مقطع دکترا و دو هزار و ۸۶۹ نفر در مقطع کارشناسی ارشد واجد شرایط دریافت تسهیلات طرح حمپاد شده‌اند.

گفتنی است، صندوق بازنشستگی کشوری طرح حمپاد را برای حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترای فرزندان بازنشستگان این صندوق در نظر گرفته تا بخشی از دغدغه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری به این ترتیب برطرف شود.

 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.