اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چگونه سالمندی که کمک نمی خواهد را متقاعد به کمک رسانی کنیم؟

خیلی از اوقات بوده که قصد کمک به پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ را داشتید اما آنها این نیاز به کمک را انکار کردند و کمک شما را قبول نکردند. برای این که آنها را متقاعد کنیم چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

به گزارش خبرنگار شادمان، حتما بسیاری از سالمندان را دیده اید که در مقابل کمک خواستن از دیگران مقاومت می کنند و اینکه وارد دورانی شده اند که نیاز به کمک دارند را انکار می کنند.
این موضوع می تواند موجب بروز عصبانیت، استرس و ناامیدی در میان اعضای خانواده و مراقبان آن سالمند شود چرا که بسیار مهم است که نیازهای جسمانی یا روحی سالمندان به وسیله مراقبان آنها برطرف گردد.
انکار نیاز به کمک از سوی سالمند پدیده ای است که معمولا هنگام تغییر وضعیت در افراد رخ می دهد، انها زمانی را صرف آن می کنند تا با شرایط کنار بیایند. اما در این میان وظیفه اعضای خانواده و مراقبان این افراد چیست؟ چگونه می توانند به سالمندی که نیاز به کمک را انکار می کند، کمک کنند؟

 

حفظ خونسردی و صبور بودن

در مثابله با کسی که وضعیت فعلی خود را انکار می کند و دائم می گوید که به کمک کسی نیاز ندارد، صبور باشید، خونسردی خود را حفظ کنید و عصبانی نشوید.
تمام تلاش خود را انجام دهید تا آن فرد را متقاعد کنید که به کمک نیاز دارد، حتی اگر این کار روزها زمان ببرد اما همیشه خونسردی خود را حفظ کنید.

 

اطلاعات خود از والدین را بالا ببرید

گاهی اوقات اگر دانش و سطح آگاهی ود نسبت به نیازها و شرایط جسمانی مادر و پدر را افزایش دهیم، میتوانید به آنها کمک زیادی کنیم.
برای این کار می توانید با پزشکشان گفتگو کنیم یا از طریق اینترنت مطالب مرتبط با مراقبت از سالمندان را مطالعه کنیم.

 

دنبال مشاوره متخصص باشید

برخی مدام نیاز به کمک را انکار می کنند و تا زمانی که به نیازشان اعتراف نکنند، کار خاصی از دست ما بر نمی آید.  اغلب سالمندان بر این باورند که مراقبان آنها در وضعیتشان اغراق می کنند و وضعیتشان آنقدر ها هم که مراقبین می گویند حساس نیست.
این مشکل حل شدنی است، شاید آنها حرف شما را باور نکنند اما می توانید سالمند را نز پزشک متخصص برده و او که حرفش بیشتر مورد اقبال است، بتواند سالمند شما را قانع کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.