اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

وقتی جای پدر و مادر با فرزندان عوض می شود

پدر و مادر پیر که می شوند، نیاز دارند تا کسی از آنها به مانند دوران کودکی مراقبت کند، اینجاست که فرزندان در حقیقت والدین والدین خود می شوند.

به گزارش خبرنگار شادمان، هرچقدر هم که از قبل برای آن برنامه ریزی کرده باشید اما پیر شدن پدر و مادر و اینکه نتوانند کارهای خود را انجام دهند، شوک بزرگی برایتان خواهد بود.
در این هنگام است که نقش شما و والدین معکوس می شود. در حقیقت حالا آنها فرزندان شما هستند و شما پدر یا مادر. روانشناسان معتقدند که سن هر چه بالاتر می رود، نیازهای انسان بیشتر شبیه نیازهای دوران کودکی می شود.
بنابراین پدر و مادرمان به شخصی نیاز دارند تا بتواند این نیازها را بر طرف سازد و حالا وقت آن است که فرزند انها نقش پدر و مادر را ایفا کند.
اما در این میان مشکلاتی هم وجود دارد. آیا می توانید بقیه اعضای خانواده خود را راضی کنید و همچنان مراقبت های والدین خود را ارائه دهید؟ جواب منفی است! افزودن پدر یا مادر پیری به خانه می تواند برای اعضای خانواده شما دلهره آور اما در عین حال برکت نیز باشد. بنابراینوالدین شما  چه سطحی از مراقبت را نیاز دارند؟

۱٫ کیفیت غذا
یکی از اشکال مراقبت از پدر و مادر این است که اطمینان حاصل کنیم رژیم غذایی آنها با کیفیت است. در این راستا باید به آنها کمک کنیم تا بتوانند مواد غذایی مورد نیاز را تهیه کنند و اگر نمی توانند آشپزی کنند، در پخت غذا به آنها کمک کنیم.
۲٫ مراقبت های پزشکی
همزمان با افزایش سن، نیاز انسان به مراقبت های پزشکی هم افزایش می یابد و همانگونه که پدر و مادر حواسشان به فرزندشان است و به خصوص در دوران کودکی آنها را به درمانگاه و نزد پزشک می برند، حالا وظیف شما به عنوان فرزند این است که پدر و مادر پیر را همراهی کنید و آنها را نزد پزشک ببرید.
۳٫ قراردادن والدین در کانون توجه
والدین پیر ما نیاز دارند که در کانون توجه باشند. انها دوست دارند که دیده و شنیده شوند. اساسا یکی از نیازهای اصلی سالمندان این است که باید احساس مفید بودن داشته باشند و این احساس روند پیری را در آنها کند می کند.
بنابراین سعی کنید در تصمیم گیری ها از انها نظر بخواهید و از تجربیاتشان استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.