اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۴ هزار بیمه‌ شده تأمین اجتماعی بازنشسته شدند

امیری گنجه گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۴ هزار نفر از بیمه‌شدگان تهرانی تحت پوشش تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ به جرگه بازنشستگان پیوستند.

حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تأمین تهران بزرگ در نشست شورای معاونان این اداره اظهار کرد: ارائه خدمات بیمه‌ای به جامعه هدف و از جمله بازنشستگان و سالمندان اغلب غیرحضوری است و در شعب و کارگزاری‌ها نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد فعالیت‌های بیمه‌ای بازنشستگان؛ در شرایط خاص کرونایی از طریق خدمات غیرحضوری انجام می‌شود. سازمان تأمین اجتماعی تلاش دارد ارائه خدمت به بازنشستگان، کارفرمایان و بیمه‌شدگان را در کمترین زمان ممکن و به صورت غیرحضوری انجام دهد.
مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ روند صدور حکم بازنشستگی را کمتر از یک ماه دانست و افزود: متأسفانه بعضا اعلام ترک کار از سوی کارفرمایان، جمع‌آوری سوابق بیمه‌ای، اجرای رأی کمیته مشاغل سخت و زیان‌آور و پرداخت بدهی از سوی کارفرمایان، آرای دیوان عدالت اداری و تعطیلی کارگاه‌ها موجب می‌شود صدور حکم بازنشستگی غیرمتعارف شود.
امیری‌گنجه اجرای طرح ۳۰۷۰ را کاری تحول‌گرا و اثرگذار در مناسبات و توسعه خدمات حضوری سازمان تأمین اجتماعی دانست و افزود: کاهش مراجعان، در یافت خدمت در حداقل زمان از اثرات و ارتقای رضایتمندی مخاطبان این طرح ملی خواهد بود.
وی تأکید کرد: بسیاری از خدمات سازمان تأمین اجتماعی که حضوری انجام می‌گرفت، در راستای این طرح هم‌اکنون به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد. خدماتی از قبیل مشاهده حکم افزایش سالیانه، مشاهده فیش حقوقی صدور گواهی حقوقی مستمری‌بگیران مشاهده حساب و نحوه مبلغ مستمری بازنشستگی را می‌‎توانند از طرح‌هایی دانست که به ثمر نشسته و موجبات رضایتمندی اقشار مختلف مردم را فراهم کرده است.
مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ مهم‌ترین دغدغه بازنشستگان و سالمندان را مسائل اقتصادی، تکریم، بیمه تکمیلی و عدم بکارگیری از تجربیات آن‌ها دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با همت و تلاش‌های بی‌شائبه مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، مستمری این عزیزان طی سال جاری دو بار افزایش یافت.
وی یکی از گله‌مندی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی را داشتن سابقه بالا و دریافت مستمری حداقلی برشمرد و گفت: پس از ۱۲ سال متناسب‌‍سازی حقوق مستمری‌بگیرانکه یکی از مهمترین مطالبات این عزیزان بوده در هفته تأمین اجتماعی سال ۱۳۹۹ با پیگیری‌های مستمر و چندین ماهه تیم مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی و با مشارکت نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی بر مبنای سابقه بیمه‌پردازی و دستمزد مشمول کسر حق بیمه (عدالت بیمه‌ای) به ثمر رسید.
مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش اداره کل غرب را ۳۵۴ هزار نفر دانست و تصریح کرد: این آمار نشان می‌دهد نسبت شهریور به خرداد امسال یک درصد افزایش پیدا کرده است و تعداد بازنشستگان اصلی و تبعی این اداره کل ۶۰۴ هزار نفر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.