اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

جزئیات پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان اعلام شد

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری درباره جزئیات پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری، توضیحاتی داد.

محمود مرتضایی فرد مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان، درباره جزئیات پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری که بیمه آنها خدمات درمانی است به محض این که بازنشسته شده اند می توانند در حکم بازنشستگی خود درخواست برقراری بیمه تکمیلی را دهند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه اگر در ابتدا بازنشستگی درخواست خود را ارائه ندادند می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری برای برقراری بیمه تکمیلی ثبت نام کنند، گفت: بازنشستگان کد ملی و مدارک لازم را که در سایت اعلام شده را وارد کرده و خود و افراد تحت تکفل شان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌دهند.

مرتضایی فرد با اشاره به اینکه مدت بیمه تکمیلی برای امسال از شهریور ۹۹ تا پایان اسفند ۹۹ در نظر گرفته شده است، ادامه داد: از هر زمان که بازنشسته درخواست برقراری بیمه تکمیلی را دهد باید حق بیمه تکمیلی در این مدت را پرداخت کند و با پرداخت این حق بیمه نیز می‌تواند در مدت هایی که بیمه تکمیلی نداشته، از مراکز درمانی هزینه‌اش را دریافت کند.

وی با بیان اینکه سهم بیمه تکمیلی هر یک از بازنشستگان ۳۰ هزار تومان و سهم صندوق بازنشستگی کشوری و دولت ۱۱۰ هزار تومان است، ادامه داد: بازنشستگان تا سقف ۴۴ میلیون در مجموع یک سالی که بیمه تکمیلی برای آنها برقرار شده است می توانند از خدمات درمانی بهره مند شوند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری درباره تمدید بیمه تکمیلی بازنشستگان، تصریح کرد: در صندوق بازنشستگی کشوری چیزی به نام تمدید بیمه تکمیلی برای بازنشستگان نداریم تا زمانی که بازنشسته درخواست بیمه تکمیلی را می دهد تا مادامی که از درخواست خود انصراف نداده می‌تواند از این بیمه بهره‌مند شود. همچنین تا زمانی که قانون اجازه داده افراد تحت تکفل آن را نیز می توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

مرتضایی فرد خاطرنشان کرد: بازنشستگان بعد از ثبت‌نام و برقراری بیمه تکمیلی در سایت صندوق بازنشستگی مدارک لازم را باید به بیمه آتیه سازان حافظ به صورت حضوری ببرند.

بیشتر بخوانید
جدول جدید همسان سازی حقوق بازنشسته ها

آخرین اخبار از بیمه تکمیلی بازنشستگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.