اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بدهی ۳۵۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی/ ورود دیوان عدالت به این موضوع

رئیس کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار کشور درباره آخرین وضعیت از پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، توضیحاتی داد.

اولیا علی بیگی رئیس کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار کشور در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان، درباره آخرین وضعیت از پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: دولت ادعا‌هایی در خصوص بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی دارد و تشکل‌های کارگری و بازنشستگی در خصوص این ادعا‌ها به دیوان عدالت شکایتی را مطرح کردند.

رئیس کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار کشور با اشاره به اینکه به زودی رای دیوان صادر خواهد شد، بیان کرد: زمانی که رای صادر شود دولت مکلف است بر اساس آنچه که دیوان عدالت تعیین کرده عمل کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی است، افزود: باید این بدهی همراه سود آن که بر مبنای مرکبات محاسبه می‌شود به سازمان تامین اجتماعی داده شود.

علی بیگی با بیان اینکه در این خصوص اختلاف نظراتی بین سازمان تامین اجتماعی و دولت وجود دارد، ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی و دولت در مقدار بدهی و چگونگی محاسبه سود آن اختلاف نظر دارند.

رئیس کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار کشور خاطرنشان کرد: دیوان عدالت کشور در این خصوص ورود کرده و رای نهایی به زودی انشاء و ابلاغ می‌شود و همگی مکلف هستیم بر اساس این عمل کنیم.

بیشتر بخوانید
اعتراض بازنشستگان به طرح جدید مجلس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.