اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

نوشیدنی هایی که فشار خون بالای شما را کنترل می کند

در این گزارش درباره ۵ نوشیدنی مهمی که بلافاصله فشارخون بالای شما را پایین می آورد و آن را کنترل می کند، بیشتر بخوانید.

به گزارش خبرنگار شادمان؛ فشارخون بالا یکی از بیماری‌هایی است که در بین سالمندان به‌شدت رایج بوده و افراد زیادی را درگیر خودکرده است.

بیماری فشار خون بالا در افراد سالمند بسیار رایج است به صورتی که تقریباً ۲۵ درصد این افراد به این بیماری  مبتلا هستند. همچنین در سنین جوانی و میان‌سالی این بیماری رایج است اما بیشتر در آقایان قابل‌مشاهده خواهد بود. هرچه سن افراد بیشتر می‌شود خطر ابتلا به بیماری فشارخون نیز افزایش پیدا خواهد کرد اما این افزایش در خانم‌ها بیشتر است تا در آقایان.

حالاما می خواهیم ۵ نوشیدنی موثر در پایین آمدن فشار خون را به شما معرفی کنیم تا به کمک آن بتوانید تا حدودی فشار خون بالای خود را کنترل کنید.

بیشتربخوانید: چگونه فشار خون را پایین بیاوریم؟

۱. شیر کم چرب

 افرادی که کلسیم کمتری را به بدنشان می‌رسانند فشار خون بیشتری دارند
نوشیدن شیر کم چرب برای افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، می‌تواند مثل آب روی آتش باشد، چرا که شیر کم چرب کلسیم بیشتری از انواع شیر‌های دیگر دارد

۲. آب انار

افرادی که به خاطر ماده‌ی اِی سی‌ای در بدنشان به فشار خون مبتلا هستند، می‌توانند دست به دامان انار شوند.

۳. آب چغندر

 خوردن یک لیوان از آب چغندر در روز می‌تواند فشار خون شما را کاهش دهد.
چغندر میزان بسیار زیادی از نیترات طبیعی را در خودش جای داده است. بدن این نیترات خوراکی را به نیتراک اکسید تبدیل می‌کند که سبب روان شدن و کاهش فشار خون می‌شود

۴. چای بامیه

چای بامیه یا نوعی چای که از گل‌های گیاه بامیه گرفته می‌شوند، ترکیبات خاصی برای دور کردن‌ای سی‌ای از بدن دارند، درست همانند آب انار.

۵. آب میوه‌ی کرن بری

کرن بری یکی از میوه‌هایی است که می‌تواند از سنگ کلیه جلوگیری کند و یا آن را شکست دهد. همچنان نوشیدن آن می‌تواند سلامت قلب و عروق شما را افزایش دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.