اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

خبر خوش برای بازنشستگان/ جزئیات دریافت وام ۵ میلیونی اعلام شد

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران درباره جزئیات دریافت غیرحضوری وام ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی، توضیحاتی داد.

علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان درباره جزئیات وام ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال مبلغ وام چند برابر افزایش یافت و جمعیت بازنشستگان در شهر تهران زیاد است و ممکن بود تجمع زیادی برای دریافت وام صورت گیرد سامانه‌ای را طراحی کرده ایم.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران با بیان اینکه بازنشستگانی که عضو کانون هستند می‌توانند به سایت مراجعه کرده و برای دریافت وام ثبت نام کنند، گفت: بعد از آن ما لیست بازنشستگانی که در سامانه ثبت نام کردند را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می دهیم و بعد از بررسی تامین اجتماعی، لیست تحویل بانک رفاه داده می‌شود و سپس به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای دریافت وام نیاز به مراجعه حضوری نیست و بازنشستگانی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند وام را دریافت کنند، بیان کرد: شرایط دریافت وام شامل؛ از قبل وام نگرفته باشد، ضامن کسی نشده باشند، چک برگشتی نداشته باشند و بدهکار نباشد. این شرایطی است که بانک مشخص کرده است.

دهقان کیا گفت: از ۲۰ مهر تا ۵ آبان فرصت ثبت نام در سایت کانون بازنشستگان است و بازنشستگانی که خواهان دریافت وام ۵ میلیونی هستند می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند. احتمالاً تاریخ ۵ آبان تمدید می‌شود اما بعد از این تاریخ لیست تحویل سازمان تامین اجتماعی داده خواهد شد. تا این لحظه ۴ هزار و ۲۰۰ بازنشسته تامین اجتماعی در سامانه ثبت نام کرده اند.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران خاطرنشان کرد: بازنشستگانی که عضو کانون بازنشستگان شهر تهران است با مراجعه به سایت www.kabta.ir می تواند برای دریافت وام اقدام کند. اقساط وام ۵ میلیون تومانی ۳ ساله است و از حقوق بازنشستگان کسر می‌شود سود این وام ۴ درصد است و نیاز به ضامن ندارد.

بیشتر بخوانید
آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری

بعد از ورود به سامانه kabta.ir قسمت ورود به سیستم درخواست وام را انتخاب کرده و وارد صفحه جدیدی می‌شوید.

در نهایت با داشتن شرایط مذکور وارد قسمت ثبت نام می‌شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.