اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

سرماخوردگی خود را با پونه و آویشن درمان کنید

به جای مصرف داروهای گیاهی برای درمان سرماخوردگی می توانید از معجزه دمنوش پونه و آویشن استفاده کنید.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان، دمنوش پونه و آویشن برای فصل پاییز و زمستان بسیار مناسب بوده، خاصیت ضد عفونی دارد و برای سرماخوردگی و دردهای دوران عادت ماهانه در بانوان بسیار مفید است.

پونه گیاهی از خانواده نعناع است که دارای اسانس روغنی فرار یا روغن منتول ،حاوی مقدار زیادی ویتامینA، B و C و کلیسیم ، مقداری تانن، مواد رزینی می باشد. این گیاه در فصل گرما و در خاک‏ های مرطوب و غنی از مواد آلی مانند کود برگ به خوبی رشد می ‏کند. پونه کوهی نوع دیگری از این گیاه است. مرغوبترین نوع پونه وحشی در کنار چشمه ها و آب ذوب شده برف ها می روید.

خواص آویشن بسیار گسترده است به نوعی که از درمان انواع بیماری ها تا سلامت و زیبایی پوست و مو می توان از آن استفاده کرد. این گیاه دارویی بهترین درمان برای عفونت های تمام قسمت های بدن است. 

برای تهیه دمنوش پرخاصیت پونه و آویشن پونه آویشن را بشوید و همراه با آبجوش در قوری چینی بریزید و به مدت۳۰ دقیقه دم کنید، سپس دم کرده در یک لیوان یا فنجان بزرگ بریزید عسل را به آن بیفزاید و هم بزنید تا کاملا حل شود. حال به آرامی آن را میل کنید ، افراد گرم مزاج می توانند ابن دم نوش را همراه با چند قطره لیمو ترش تازه بنوشید.

بیشتر بخوانید: فواید هل را بیشتر بشناسید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.