اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

همسان سازی حقوق برای کدامیک از بازنشستگان اجرا شده است؟

همسان سازی حقوق یکی از دغدغه های چندین ساله بازنشستگان بود که در سال جاری تا حدود زیادی جامع عمل پوشیده شد.

به گزارش خبرنگار شادمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از دغدغه‌های چند ساله بازنشستگان است که بعد از سال‌ها جامع عمل پوشیده شد.

در ابتدای سال ۹۹ بود که دولت با اختصاص بودجه‌ای مشخص حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را افزایش داد و این افزایش از منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان است.  

در نهایت دولت اعلام کرد که در مهر ماه سال ۹۹ منابعی جدید برای اجرای مجدد همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری اختصاص داده می‌شود و این بودجه به منظور همسان سازی حقوق بازنشستگان در آخرین مرحله است.

منابع لازم و احکام جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری آماده شد و از ماه جاری یعنی مهر ماه سال ۹۹ آخرین مرحله همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری به سرانجام رسید و حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان هم گروه یا هم طبقه خود تطبیق داده شد.

بیشتر بخوانید

حقوق بازنشستگان کشوری ۷۷ درصد افزایش یافت

لازم به ذکر است احکام جدیدی که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان آماده شده به صورتی است که بازنشستگان هر سال با افزایش حقوق سالیانه از شاغلان هم سطح خود کمتر نخواهند گرفت و افزایش حقوق سالیانه شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری برابر خواهد بود.

چه خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؟

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با احتساب رقم همسان سازی از تیر ماه سال جاری (۱۳۹۹) افزایش یافت، اما با توجه به محدودیت بودجه و زیاد بودن تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی همسان سازی حقوق به معنی واقعی رخ داد و تا حدودی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب سازی شد.

بیشتر بخوانید

واریز مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با احکام جدید

به صورتی که بازنشسته‌ای که با ۳۰ سال سابقه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌گرفت بعد از افزایش حقوق سالیانه و احتساب رقم همسان سازی حقوق بازنشستگی اش به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. هرچند این رقم باز هم در شرایط اقتصادی فعلی خیلی جوابگو نیست، اما حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید

آخرین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.