اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

تفاوت سرماخورگی با کرونا چیست؟

سرماخوردگی بیماری که بیشترین شباهت را به ویروس کرونا دارد، با خواندن این مطلب با تفاوت های این بیماری آشنا شوید.

 سرماخوردگی و کرونا شباهت های زیادی با یک دیگر دارند، اما تحقیقات انجام شده نشان از آن دارد که کسانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند، علائمی مانند تب درجه حرارت بالا، سرفه های مداوم و خشک، از دست دادن حس بویایی و چشایی و خستگی و مشکلات دستگاه گوارشی از علائم ابتلا به این ویروس هستند.
 
در میان ۳ بیماری شایع سرماخوردگی معمولی، آنفلوانزا و کووید ۱۹، تب تنها در حالت ابتلا به آنفلوانزا و کووید ۱۹ رخ می‌دهد و افرادی که دچار سرماخوردگی شوند غالباً دچار تب نمی‌شوند.

زمانی که فرد دچار تب می‌شود باید به طور پیوسته درجه حرارت بدنش مورد سنجش قرار گیرد. در موارد حاد مراجعه به پزشک و تست کرونا توصیه می‌شود.
توصیه اکید متخصصان نیز این است که به طور کلی هر فردی که درجه حرارت بالا دارد حتماً اقدام به قرنطینه کردن خود کند و استفاده از ماسک را فراموش نکند.

کسانی که به سرماخوردگی و آنفلوانزا مبتلا می‌شوند غالباً سرفه را همراه با علائم دیگر نشان می‌دهند. افراد مبتلا به آنفلوانزا به طور عمومی علائم دیگر مانند درد عضلانی، لرز، سردرد،
خستگی، گلو درد، و آبریزش بینی را نیز به همراه سرفه تجربه می‌کنند. علائم آنفلوانزا در افراد غالباً از سرماخوردگی شدیدتر است.

در مقابل، علائم سرماخوردگی به صورت تدریجی در بیمار نمایان می‌شود و غالباً شدت کمتری نسبت به آنفلوانزا دارد. با این حال، هم سرماخوردگی و هم آنفلوانزا باعث ایجاد حس ناخوشی در فرد خواهند شد. تب، لرز، درد عضلانی و سردرد به ندرت در افرادی که به سرماخوردگی دچار شده‌اند دیده می‌شود.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.