اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

رشد سالمندی در ایران/ تعداد سالمندان طی ۳۰ سال آینده از کودکان بیشتر می‌شود

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: رشد سالمندی در ایران بسیار بالا است.

مریم حضرتی معاون پرستاری وزیر بهداشت اظهار کرد: زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور می‌توانند نقش مهمی در جامعه ایفا کنند به طوری که با تأمین ۶ نیاز خانواده سالم که عبارتند از صمیمیت و همدلی، استقلال اعضای خانواده، رضایتمندی، تأمین نیاز اعضا، انسجام و حاکمیت ارزش‌های اخلاقی نقشی اساسی را در تحکیم خانواده سالم ایفا کنند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در جهان در ۳۰ سال آینده تعداد سالمندان از تعداد کودکان و خردسالان بیشتر خواهد بود، افزود: در حال حاضر در ایران ۹ درصد جمعیت را سالمندان تشکیل می‌دهند اما در ۳۰ سال آینده این میزان به ۲۵ درصد می‌رسد و شاهد سونامی سالمندی در کشور خواهیم بود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه رشد سالمندی در ایران بسیار بالا است، خاطرنشان کرد: ما بایستی روی سالمندی برنامه ریزی داشته باشیم با وجود اینکه امید به زندگی در بین زنان بالاتر از مردان است، ولی نسبت به مردان از کیفیت زندگی کمتری  برخوردار هستند و در بلند مدت شاهد سالخوردگی زنانگی در کشور خواهیم بود.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به برنامه‌های وزارت بهداشت برای سلامت خانواده‌ها، اضافه کرد: اقدامات برای باروری سالم، سلامت مادران، نوزادان، کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان و نیز بهبود تغذیه آنها در نظر گرفته شده است که تاکید اساسی بر برنامه‌های سلامت میانسالان و سالمندان خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.