اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

برگزاری وبینار تخصصی برای معیشت سالمندان همزمان با شیوع کرونا

وبینار تخصصی “معیشت سالمندان در دوره شیوع کرونا” در روز شنبه، ۲۲ شهریور ماه جاری برگزار می‌شود.

وبینار تخصصی “معیشت سالمندان در دوره شیوع کرونا”  توسط معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در روز شنبه، ۲۲ شهریور ماه جاری برگزار می‌شود.

فرج حسینیان، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی هدف از برگزاری این نشست را جریان‌سازی و حساسیت‌زایی در موضوع سالمندی عنوان کرد و گفت: وجود بیش از ۹ میلیون سالمند و سیر صعودی افزایش جمعیت سالمندی در کشور، ضرورت توجه و برنامه‌ریزی بیشتر در حوزه سالمندی را بیش از پیش محسوس کرده است.

وی با بیان اینکه موضوع سالمندی یکی از چالش‌های اجتماعی پیش روست، ادامه داد: با توجه به اهمیت بالای ابعاد مختلف موضوع سالمندی، یکی از محورهای اصلی فعالیت گروه پژوهش و درمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به این مساله اختصاص دارد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه سالمندی، گفت: پیش از شیوع ویروس کرونا، سلسله نشست‌هایی با موضوعات تخصصی “سالمندی سالم در ایران: چالش‌ها و راهکارها” ، “حمایت‌های اجتماعی و سالمندی”، “سقوط در سالمندان؛ پیامدها و راهکارها” و “ورزش و سلامت سالمندی” توسط گروه پژوهشی این واحد جهاد دانشگاهی برگزارشد، ولی برگزاری حضوری این سلسله نشست‌ها موقتا متوقف شد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات سالمندان در دوران شیوع کرونا، تصریح کرد: بحران کرونا در حوزه سالمندی مشکلات جدیدی ایجاد کرده که یکی از مهم‌ترین معضلات به مساله معیشت و رفاه سالمندان مرتبط است، در همین راستا با مشورت اساتید و متخصصین دانشگاهی و اجرایی کشور، برگزاری پنجمین نشست تخصصی سلامت سالمندی با موضوع “معیشت سالمندان در دوره شیوع کرونا” برنامه‌ریزی شد.

بر اساس این گزارش، وبینار معیشت سالمندان در دوره شیوع کرونا با حضور صاحب‌نظران عرصه سالمندی با موضوع “بررسی بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و معیشت سالمندان” ،” تأثیر کرونا بر کیفیت و کمیت خدمات قابل ‌ارائه به سالمندان در مراکز ارائه خدمت”، “تأثیر کرونا در تغییر نگرش و الگوهای رفتاری خانواده و جامعه نسبت به سالمندان”، “بررسی قوانین و سیاست‌های حمایتی از سالمندان در ایران” و “مددکاری اجتماعی و سالمندان در دوران کرونا ” برگزار می‌شود.

گفتنی است این وبینار به‌ صورت رایگان برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در وبینار اعطا می‌شود. علاقه‌مندان جهت شرکت می‌توانند در روز شنبه، ۲۲ شهریور ماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ به نشانی وب سایت jdsbm.ac.ir مراجعه کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.