اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

جزئیات روش محاسبه متناسب سازی مشاغل سخت و زیان آور اعلام شد

اگر افراد مبتلا به کرونا سه بار در روز از دهانشویه‌ها استفاده کنند، شاید انتقال ویروس به دیگران به حداقل برسد.

دانشمندان آلمان با پژوهش روی ۸ دهانشویه موجود در داروخانه‌ها بر روی نمونه‌های آزمایشگاهی حاوی ویروس کرونا در مخاط انسان به نتیجه جالب رسیدند.

سه دهانشویه به طور معنی‌داری ظرف سی ثانیه تقریبا همه ویروس‌های کرونا را از بین بردند.

این پژوهشگران پیشنهاد می‌کنند اگر افراد مبتلا به کرونا از این دهانشویه‌ها سه بار در روز استفاده کنند، شاید هم انتقال ویروس به دیگران به حداقل برسد هم تعداد ویروس در خود افراد کاهش یابد زیرا یکی از جاهای مهم زندگی ویروس در بدن حلق است.

این سه دهانشویه با نام‌های زیر هستند:

۱- دکونال 
با ترکیبات مبتنی بر بنزالکونیوم کلرید

۲- ایزوبتادین یک‌درصد 
مبتنی بر ترکیبات ید

۳- لیسترین کول مینت 
مبتنی بر ترکیبات اتانول

پژوهش‌های تازه برای بررسی تاثیر این دهانشویه‌ها در بیماران مبتلا به عفونت کرونا آغاز شده است. هر چند ممکن است تهیه این دهانشویه ها کمی مشکل باشد و یا در دسترس هر فردی قرار نگیرند در این بین می توان به اهمیت و تاثیر مثبت غرغره کردن اب نمک پی برد.

محققان دانشگاه ادینبورگ دریافتند که غرغره کردن آب نمک به کاهش علائم و مدت زمان بیماری کووید ۱۹ کمک می‌کند. در این مطالعه ۶۶ بیمار مبتلا به عفونت‌های بینی و گلو که تحت درمان معمول قرار گرفته بودند انجام شد. از این افراد خواسته شد تا به طور مرتب به غرغره آب نمک بپردازند.

محققان پس از گذشت ۱۲ روز دریافتند علائم در افرادی که آب نمک غرغره کرده‌اند، کاهش یافته به طور متوسط سه روز زودتر از سایرین بهبود یافته‌اند.

گرچه این خبر نویدبخش بوده است، اما محققان تاکید کرده‌اند که این امر نیاز به تحقیق بیشتری دارد. این مطالعه اندکی پس از آن صورت گرفت که دانشمندان خواستار تحقیقات فوری در مورد تاثیر دهانشویه در کاهش شیوع ویروس کرونا شدند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.