اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

خبرخوش برای فرهنگیان بازنشسته/ پرداخت پاداش پایان خدمت ۴۷ هزار فرهنگی بازنشسته

باغبانی عملی است که انجام باعث ایجاد احساس کارآمدی مستقل و خودمختاری در افراد می‌شود.

انجام فعالیت‌هایی با گیاهان، فرصت مناسبی است تا در روز‌های کرونایی که زمان بیشتر دارید اوقات خود را سپری کنید، باغبانی سبب ایجاد احساس کارآمدی مستقل و خودمختاری در افراد می‌شود و فرصتی برای ایجاد انجام نقش‌های سودمند در نقش‌های گوناگون به عنوان پرورش دهنده و مراقبت کننده در اختیار سالمندان قرار می‌دهد.

باغبانی‌درمانی استفاده هدفمند از گیاهان و مشغول کردن افراد در فعالیت‌های باغبانی برای بهبود وضعیت جسمی، فکری و روحی آنهاست. انسان در تماس با گیاهان و کشت و کار، پرورش و نگهداری آن‌ها از اثرات شفابخشی آن‌ها بهره مند می‌شود. قدمت استفاده از حرفه باغبانی در درمان بیماری‌های روحی و روانی به چند قرن پیش برمی‌گردد. 

تحقیقات نشان می‌دهد که باغبانی مزایای زیادی برای سلامتی عاطفی و تندرستی افراد مسن دارد و سبب کاهش علائم افسردگی در آن‌ها می‌شود واز مزایای روانی آن می‌توان به کسب لذت و کاهش اضطراب یاد کرد.

گفتنی است باغبانی از جمله فعالیت‌هایی است که اغلب سالمندان به آن علاقه‌مند هستند و انجام آن باعث حفظ سلامت جسمی و ذهنی آن‌ها خواهد شد، بنابراین هر سالمند با انجام فعالیت‌های باغبانی و کاشت گل و گیاه در حیاط کوچک خود می‌تواند اوقات فراغت بهتر و مفید تری را سپری کند.

تنها کافی است شما برای انجام این کار آموزش‌هایی ساده در خصوص کاشت و نگهداری گیاه را بدانید و آن را از افرادی که این عمل را انجام می‌دهند بپرسید تا شما هم یک باغبان نمونه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.