اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کمک به بازنشستگان

معمولاً با بالارفتن سن، توانایی برای انجام کار کاهش می‌یابد. براساس گزارش دانشگاه Yale میانگین سن جهانی کار ۷۱ سال است اما سن معمول کاری بین ۱۵ تا ۶۴ سال است و پس از آن افراد باید بازنشسته شوند. با توجه به چالش­هایی که پیش روی بازنشستگان است، در ادامه راه‌هایی را بیان کرده‌ایم تا افراد بازنشستگی بهتری برای خود متصور شوند و برای این دوره مهم زندگی خود تصمیم‌های بهتری بگیرند.
زمانی که افراد بازنشسته می‌شوند باید تصمیمات دشوار و غالباً برگشت ناپذیری را بگیرند که بعضی از این تصمیمات مهم عبارتند از:
چگونه و چطور باید در میزان درآمد خود تغییر ایجاد کنم؟ چگونه مخارجی مانند مخارج خانه خود را مدیریت کنم؟ آیا با یک مشاور مالی صحبت کنم؟ و …. گرفتن این تصمیمات به‌دلایل زیادی دشوار است. از جمله اینکه:
در دوران بازنشستگی، به‌دلیل اینکه افراد دیگر مزایای سابق را دریافت نمی‌کنند باید در تصمیم گیری‌های خود دقت کنند. پیش‌بینی اینکه این پس‌انداز بازنشستگی تا چه زمانی برای آنها باقی می‌ماند، دشوار است. بنابراین باید به بازنشستگان کمک شود تا بتوانند برای دوران بازنشستگی خود برنامه‌ریزی کنند و انتخاب‌های خود را مدیریت کنند تا بتوانند به برخی از چالش‌های دوران بازنشستگی غلبه کنند. بنابراین دو راهکار برای اینکار بیان می­کنیم تا بازنشستگان بتوانند برای دوران بازنشستگی خود برنامه ­ریزی کنند:
کمک به تصمیمات پیش از بازنشستگی به گفته دفتر حمایت از حقوق مصرف کنندگان(CFPB) تصاویر و پیام‌های مرتبط با بازنشستگی که از طریق ایمیل به افراد ۵۵ سال یا جوان‌تر ارسال می‌شد، مورد بررسی قرار گرفت تا مشخص شود که آیا این پیام‌ها در انتخاب و تصمیم‌گیری به آنها کمک می‌کند یا خیر. یافته‌ها نشان می‌دهد که افراد به پیام‌های عکسدار بهتر از پیام‌های بدون عکس، واکنش نشان دادند.
کمک به تصمیم­گیری در زمان بازنشستگی به گفته دفتر حمایت از حقوق مصرف کنندگان(CFPB) وقتی فرم‌های ساده‌ای برای توضیح برنامه‌های پس از بازنشستگی در اختیار بازنشستگان قرار گرفت، بهتر از فرم‌های استاندار توانستند به آن پاسخ دهند و برنامه‌های خود را بیان کنند و از این طریق توانستند تصمیمات بهتری برای دوران بازنشستگی خود بگیرند.
پس از اینکه بازنشستگی و دغدغه‌های آن را مورد بررسی قرار دادیم، وقت آن است که شغل‌های مناسب بازنشستگان را مورد بررسی قرار دهیم؛ چرا که بازنشستگی دورانی مهم است و  انجام فعالیت اقتصادی در آن هم می‌تواند به معیشت بازنشستگان کمک کند و هم بر روحیه آن‌ها تأثیر بگذارد.
شغل‌های مناسب بازنشستگان
بازنشستگی زمانی برای استراحت و کناره­گیری از کار است اما گاهی اوقات اینگونه نیست؛ چرا که برخی از بازنشستگان هنوز می‌خواهند کار کنند و به درآمد خود اضافه کنند یا اینکه فقط می‌خواهند از خانه بیرون بیایند. برای بازنشستگانی که نمی‌توانند تمام وقت کار کنند، شغل‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند در آن مشغول به فعالیت شوند که در ادامه به چند نمونه از این شغل‌ها اشاره خواهیم کرد.
آموزگار جایگزین برای افرادی که دوست دارند با بچه‌ها کار کنند، آموزگار جایگزین شغل بسیار مناسبی است و یکی از بهترین شغل‌های دوران بازنشستگی است.
دستیار مجازی دستیار مجازی یکی از شغل‌های پاره وقت دوران بازنشستگی است و  به این معنی است که می‌توانید در خانه کار کنید. همچنین می‌توانید ساعات خاصی را تنظیم کنید و به فعالیت بپردازید.
کارمند موقت اگر می‌خواهید تجارب متفاوتی به دست آورید، می‌توانید به عنوان کارمند موقت مشغول به کار شوید. این شغل، شغلی مناسب برای بازنشستگان است زیرا می‌تواند تجربیات متفاوتی را در اختیار آنها قرار دهد.
راننده Uber یکی از مناسب‌ترین شغل‌ها برای بازنشستگان، رانندگی Uber(سرویس مسافربری آنلاین) است که یکی از راه‌هایی است که می‌توانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. این نیز یک انتخاب محبوب برای بازنشستگان است.
پاسخگوی مرکز مشاوره کار در یک مرکز مشاوره، می‌تواند یک کاره پاره وقت برای بازنشستگان باشد و بازنشستگان می‌توانند از حل مشکل افراد و ارتباط با آنها لذت ببرند.
شغل‌های بسیاری برای بازنشستگان وجود دارد که بازنشستگان می‌توانند باتوجه به توانایی و تجربیات خود در آن مشغول به کار شوند که اینها تنها نمونه‌ای از  شغل‌های مناسب بازنشستگان است.
در پایان باید افزود ورود به هر دوره‌ای از زندگی می‌تواند چالش و مشکلات خاص خود را به همراه داشته باشد اما می‌تواند با اتخاذ تصمیم‌های مناسب از بروز مشکلات و چالش‌های در هر دوره جلوگیری کرد.
منابع:
http://nateghan.ir/fa/news/67789
https://yaleglobal.yale.edu/content/number-workers-retiree-declines-worldwide
https://bettermoneyhabits.bankofamerica.com/en/retirement/top-retirement-concerns
https://www.consumerfinance.gov/about-us/blog/helping-people-plan-retirement/
https://www.gobankingrates.com/making-money/jobs/senior-friendly-jobs-perfect-retirement/#2
https://en.wikipedia.org/wiki/Retirement

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.