اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بهترین ورزش ها برای سالمندان

ورزش های مناسب سالمندان کدامند؟ فعال بودن در دوران سالمندی همیشه آسان نیست، اما انتخاب فعالیت های بدنی و ورزشهای مناسب سالمندان می تواند فعال شدن را ساده تر کند.

وقتی از فعال بودن تان لذت می برید، پیروی کردن از برنامه ورزشی روزانه آسان تر می شود.

پیدا کردن فعالیت بدنی کم استرس و مناسب سالمندان نیز اهمیت زیادی دارد چون خطر ضرب و آسیب دیدگی اندام ها را کم می کند. سالمندان هنگام ورزش کردن باید دقت کافی داشته باشند چرا که کوچکترین حرکت اشتباه می تواند آن ها را تا مدت ها خانه نشین کند.

در ادامه با بهترین ورزش ها برای سالمندان آشنا می شوید. این فعالیت ها، ورزش هایی سبک و متوسط هستند که به سادگی می توان آنها را در برنامه روزانه گنجاند.

بیشتر بخوانید:

بهترین ورزش ها برای سالمندان

تنیس روی میز تنیس روی میز از جمله ورزشهای مناسب سالمندان و ایده آل است. این ورزش علاوه بر افزایش هماهنگی میان چشم ها و دست ها، عملکرد شناختی سالمندان را افزایش می دهد. برخی از پزشکان، تنیس روی میز جزئی از برنامه های مراقبت و کنترل از زوال عقل می دانند.

شنا شنا یکی از بهترین ورزشهای مناسب سالمندان است که بدن آنان را با کمترین میزان آسیب دیدگی به حرکت در می آورد. آب، فشار کمی به مفاصل می آورد و درد پشت و زانو را کم می کند.خیلی از پزشکان این ورزش را از میانسالی توضیه می کنند.  البته، سالمندان باید نکات ایمنی را رعایت کنند تا سر نخورند. راه رفتن در آب به شدت در این سنسن توصیه می شود.

ورزش سالمندان

باغبانی وقتی درباره ارتباط سالمندان با طبیعت حرف می زنیم، اسم باغبانی مطرح می شود. در حالی که برخی از سالمندان فعالیت خارج از خانه را سخت و غیر قابل تحمل می دانند اما بعضی از آنها از باغبانی کردن لذت می برند و احساس آرامش می کنند.باغبانی کردن در نگاه اول ورزش به حساب نمی آید اما به دلیل تحرک زیادی که در این فعالیت وجود دارد خیلی ها ن را  آن را هم رده ورزشهای مناسب سالمندان می دانند و به آنان توصیه میکنند.

حرکات موزون شرکت در کلاس های حرکات موزون راهی مناسب برای حفظ سلامت قلب و عروق و برقراری ارتباط سالمندان با دوستان شان است. برنامه اکثر این کلاس ها به گونه ای طراحی شده اند که آنها به راحتی می توانند عملکرد جسمی، روحی و احساسی شان را بهبود ببخشند. مهم ترین نکته حرکات موزون تاثیر آن بر روی روحیه فرد است.  حرکات موزون از جمله ورزشهای مناسب سالمندان بوده و آنان را از افسردگی خارج می کند و اوضاع جسمی شان را هم بهتر می کند

منبع: senior.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.