اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

سه توصیه برای پیشگیری از زمین خوردن سالمندان

زمین خوردن سالمندان  می تواند باعث آسیب دیدگی های جدی بشود و مشکلات حرکتی دائمی که نتیجه اش ایجاد محدودیت های زیاد – ناتوانی در رانندگی، خرید، حمام و غذا پختن، عدم تعادل، مشکل بینایی، سرگیجه و… – برای سالمندان است را ایجاد کند.

بررسی سلامتی

اگر از ورم مفاصل، پوکی استخوان، هیپوگلیسمی ( کم شدن شدید قند خون )، دیابت، نوسان فشار خون و سایر بیماری هایی که تاثیر منفی بر توانایی راه رفتن تان می گذارد رنج می برید با پزشک تان مشورت کنید. اگر سایر علایم و نشانه ها نیز باعث می شوند تعادل تان را از دست بدهید پزشک تان را مطلع کنید تا بررسی های بیشتری انجام بدهد. از پزشک تان درباره عوارض جانبی مصرف جداگانه یا ترکیبی داروها بپرسید که باعث زمین خوردن می شوند.

فعال بودن

بی تحرکی نقش اساسی در ضعیف شدن بدن و بروز سرگیجه – به دلیل فشرده شدن رگ ها و شریان ها – ایفا می کند. اعصابی که مسئولیت کنترل حرکات و مدیریت درد را بر عهده دارند نیز آسیب می بینند و قدرت، انعطاف پذیری، هماهنگی و توانایی راه رفتن را بدون از دست دادن تعادل و زمین خوردن از دست می دهید. انجام دادن فعالیت بدنی منظم – پیاده روی کردن، نرمش کردن در آب و … – از زمین خوردن سالمندان جلوگیری می کند.

تغییر عادات

طراحی و اسباب و اثاثیه خانه  می توانند باعث زمین خوردن سالمندان بشوند. فرش، پا دری، میز، کابل برق و آنتن، کتابخانه، پایه نگهدارنده چتر، چوب لباسی و … می توانند عامل لیز و زمین خوردن بشوند. برای جلوگیری از لیز یا زمین خوردن بهتر است از اعضای خانواده، دوستان یا کارگران کمک بگیرید. نصب کردن دستگیره محافظ و انداختن کف پوش ضد لغزش در حمام مفید است.

منبع:senior.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.