اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان پایان آبان به اتمام میرسد

بیمه تکمیلی

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران از اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تا پایان آبان خبر داد و گفت: پیشنهاد ما این است که در دوره جدید حداقل ۱۰۰ هزار تومان به عنوان حق بـیمه تکمیلی محاسبه و از این رقم ۵۰ درصد توسط تأمین اجتماعی پرداخت شود.

به گزارش شادمان، علی دهقان‌کیا در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه مهلت بـیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تا آخر آبان ماه به پایان خواهد رسید، اظهار کرد: در این زمینه باید سازمان قرارداد جدیدی را با شرکت بـیمه تکمیلی برای ارائه خدمات درمانی به بازنشستگان به امضاء برساند.

بیمه تکمیلی

وی ادامه داد: قرارداد جدید بـیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ برای سال گذشته از اول آذر منعقد شد و در قرارداد سال گذشته رقم در نظر گرفته شده برای بازنشستگان در هر ماه ۶۵ هزار تومان در نظر گرفته بود و شرکت بـیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ نیز بر اساس تعهدی که داشت به بازنشستگان خدمات درمانی ارائه کرده است.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران افزود: با اتمام مهلت قرارداد بـیمه تکمیلی، مناقصه با سایر شرکت‌های بیمه تکمیلی از سوی سازمان تأمین اجتماعی آغاز شده است و قرارداد جدید با یکی از شرکت‌های بـیمه تکمیلی از ابتدای آذر منعقد خواهد شد.

 

پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه تکمیلی توسط تأمین اجتماعی

وی با اشاره به پیگیری‌های سازمان تأمین اجتماعی برای قرارداد جدید تصریح کرد: قرار است هر رقمی که به عنوان حق بـیمه تکمیلی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده از این رقم ۵۰ درصد توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود ولی با این حال بازنشستگان با توجه به هزینه‌های درمان  از شرایط حاضر راضی نیستند و هزینه‌های درمانی برای این گروه از جامعه سخت و دشوار است.

بیمه تکمیلی

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که حداقل ۱۰۰ هزار تومان به عنوان حق بـیمه تکمیلی برای دوره جدید در نظر گرفته شود و از این رقم ۵۰ درصد سازمان تأمین اجتماعی و ۵۰ درصد مابقی را  بازنشستگان پرداخت کنند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.