اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بازنشستگان برای دریافت وام قرض‌الحسنه تا پایان آبان فرصت ثبت نام دارند

وام قرض‌الحسنه

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تهران از ثبت‌نام بازنشستگان برای دریافت وام قرض‌الحسنه تا پایان آبان ماه خبر داد.

به گزارش شادمان، علی دهقان‌کیا در گفت‌وگویی درباره فرایند پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان اظهار کرد: ثبت‌نام از بازنشستگان برای دریافت وام ۷ میلیون تومانی در پایان همین ماه انجام می‌شود.

وام قرض‌الحسنه

وی تصریح کرد: بر همین اساس بازنشستگان از ۲۵ تا ۳۰ آبان می‌توانند به سایت کانون بازنشستگان تهران مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند.

دهقان‌کیا ادامه داد: پس از ثبت‌نام بازنشستگان، اسامی این افراد برای دریافت وام قرض‌الحسنه به سازمان تأمین اجتماعی ارسال خواهد شد و پس از تأیید وام آنها از طریق بانک رفاه واریز خواهد شد.

رئیس کانون بازنشستگان مستمری‌بگیران تهران همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت دریافت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران در دولت قبل قرار شد ۸۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی به صورت واگذاری سهام به سازمان انجام شود که البته این مصوبه اخیرا مورد نقد کمیسیون تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است که امیدواریم هر چه زودتر این مشکل رفع شود چرا که در غیر این صورت بازنشستگان تامین اجتماعی با مشکل روبرو خواهند شد.

وام قرض‌الحسنه

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مصوبه دولت قبل اجرایی نشود ادامه اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با اما و اگر روبرو خواهد شد و امیدواریم هرچه زودتر این مشکل با ورود رئیس جمهور و رئیس مجلس مرتفع شود.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.