اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کتاب فرهنگ سالمند به انتشار رسید

فرهنگ سالمند

کتاب مرجع فرهنگ سالمند در بردارنده واژگان تخصصی را انتشارات ترآوا در پاییز ۱۴۰۰ چاپ و روانه بازار نشر کرد.

به گزارش شادمان، فرهنگ‏ سالمند با بیش از ۷۰ هزار واژه تخصصی دانش سالمندی حاصل تالیف مشترک عبدالرحیم اسداللهی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و طاهره سکوت مدیر بنیاد فرزانگان شیراز است که گردآوری، تدوین و معادل‏ یابی شده است.

 

موضوع کتاب فرهنگ سالمند چیست؟

همچنین مفاهیم و واژگان اختصاری در دو گرایش سالمندشناسی و طب سالمندی، ابزارها و نرم ‏افزارهای سنجش سلامت و مراقبت از سالمندان و برترین مؤسسات دانشگاهی جهان در ارائه رشته سالمندشناسی نیز در پایان کتاب معرفی شده ‏اند.

عبدالرحیم اسداللهی در گفت و گویی اظهار کرد: تهیه این کتاب مرجع برای پژوهشگران، استادان و دانشجویان رشته‌های علوم بهداشتی، توانبخشی، پزشکی و پیراپزشکی و همچنین حوزه‏ های علوم رفتاری و اجتماعی توصیه می‏ شود.

این متخصصین سالمندشناسی ادامه داد: این کتاب در ۶۹۰ صفحه در دو فرمت جلد شومیز و جلد گالینگور با شماره کتابشناسی کتابخانه ملی ایران : ۶۱۰۲۲۸۵ در پاییز ۱۴۰۰ روانه بازار نشر شده است.

اسداللهی اضافه کرد: داشتن واژگان تخصصی و اشراف بر مفاهیم و ترمینولوژی یک حوزه از دانش، شاخصی از توانمندی آن علم است. در معرفی علوم جدید مانند سالمندشناسی، داشتن یک ترمینولوژی قوی با واژگان دو زبانه از واژگان رشته سالمندشناسی و علوم همسو با آن احساس می شد. لذا به مدت پنج سال به طور پیوسته تیم تألیف با گردآوری لغات اصلی و مرتبط با مبحث سالمندی از دایره المعارف های شناخته شده جهان و تکسبوک های دانش سالمندشناسی اقدام کرد.

مؤلف این کتاب افزود: در نهایت متن دوزبانه کتاب نفیس فرهنگِ سالمند بصورت دوسویه و ترجمه واژگان از زبان انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی همراه با ضمائم مفید و علمی برای استادان و دانشجویان رشته سالمندشناسی و رشته های مرتبط گردآوری در یک صفحه آرایی شکیل و با چاپ مناسب از سوی نشر ترآوا به زیور طبع آراسته شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.