اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

ضرورت استفاده از تجارب سالمندان و بازنشستگان در زمینه تربیتی

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان گفت: باید از تجارب سالمندان و بازنشستگان در زمینه‌های مختلف آموزشی و تربیتی بهره بگیریم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان گفت: باید از تجارب سالمندان و بازنشستگان در زمینه‌های مختلف آموزشی و تربیتی بهره بگیریم.

به گزارش شادمان از وزارت آموزش و پرورش، احمد صافی اظهار داشت: توجه به بازنشستگان در برنامه شاد هم مورد تاکید قرار گرفته و مقرر شده است برخی برنامه های شاد به گونه ای باشد که بازنشستگان هم بتوانند در این برنامه ها مشارکت کرده و تجارب خود را مطرح کنند.

تجارب سالمندان

«سالمندی» فرصت است نه تهدید؛ اگر انسان در جوانی سبک زندگی سالمی داشته باشد، در دوران سالمندی می تواند موفقیت را تجربه کند. همچنین با برنامه ریزی های منطقی در دوران جوانی، می توانیم در دوران بازنشستگی از سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی خوبی برخوردار باشیم.

وی ادامه داد: سرشماری های انجام شده در کشور نشان می دهد که تعداد سالمندان در ایران رو به افزایش است، بنابراین موضوع و مسائل سالمندان از موضوعات مهم کشور بوده و خواهد بود و از این رو شورایی تحت عنوان «شورای عالی سالمندان» در ایران تشکیل شده که وزرای متعددی از جمله وزیر آموزش و پرورش، در این شورا عضو هستند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان تصریح کرد: با تلاش های گسترده، برای اولین بار «سند ملی سالمندان»، از سوی دبیرخانه شورای ملی سالمندان تصویب شده و از سوی سازمان برنامه و بودجه و معاون رییس جمهوری برای اجرا به تمام وزارتخانه ها و نهادها ابلاغ شده است.

صافی افزود: «ارتقای سطح فرهنگی جامعه در خصوص پدیده سالمندی»، «توانمندسازی سالمندان»، «حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی سالمندان»، «تقویت حمایت‌های اجتماعی برای ارتقای سرمایه اجتماعی»، «توسعه زیرساخت های مورد نیاز در امور سالمندان» و «تعیین منابع مالی پایدار برای نظام حمایتی از سالمندان» از اهداف مهم ذکر شده در این سند، است.

تجارب سالمندان

برنامه ریزی برای استفاده از تجارب سالمندان و بازنشستگان

وی تصریح کرد: این دستاورد، نقطه عطفی در جهت توجه به بازنشستگان در دوره سالمندی است. هم اکنون برنامه‌های مختلفی برای توجه به بازنشستگان و سالمندان تدارک دیده است از جمله دریافت تجارت سالمندان و بازنشستگان و افرادی که در آستانه بازنشستگی هستند تا بتوانیم از این افراد با تجربه در راستای اجرای سند تحول آموزش و پرورش استفاده کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.