اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چند درصد از سالمندان به رایانه و اینترنت دسترسی دارند؟

امید به زندگی

مدیر کل سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس، گفت: سالمندان گروه برخوردار جامعه ۱۰ برابر دهک اول، به رایانه و اینترنت دسترسی دارند.

به گزارش شادمان، سید حامد برکاتی صبح سه شنبه ششم مهر ۱۴۰۰ در نشست خبری به مناسبت هفته سالمندان به تشریح وضعیت سلامت جمعیت سالمندی کشور پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به آسیب‌های دوران کرونا، اظهار داشت: در دوران کرونا سالمندان بیش از دیگر گروههای سنی نیازمند مراقبت هستند.

برکاتی با تاکید بر ضرورت ارتقای سطح زندگی و سلامت سالمندان تصریح کرد: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که دسترسی به اطلاعات می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی سالمندان کمک کند.

وضعیت دسترسی سالمندان ایرانی به رایانه و اینترنت

مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با اشاره به اینکه ۷.۳۴ درصد زنان سالمندان شهری و ۱.۶ زنان سالمند روستایی در ۱۲ ماهه گذشته از رایانه و اینترنت استفاده کردند افزود: این وضعیت در مردان بالای ۶۰ سال ۱۳.۵۷ درصد برای سالمندان شهری و ۲.۶۴ درصد برای مردان سالمند روستایی بوده است.

به گفته برکاتی، این آمار نشان می‌دهد گروه برخوردار جامعه خیلی بیشتر به رایانه و اینترنت دسترسی دارد به طوری که سهم گروه برخوردار ۲۵ درصد و دهک اول ۲.۸ درصد بوده است. یعنی قشر مرفه ۱۰ برابر طبقه پایین، به رایانه و اینترنت دسترسی دارد.

رایانه و اینترنت

مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس گفت: نتایج آماری یک پژوهش در سال ۹۶ نشان می‌دهد که ۸۰ درصد سالمندان شهری از تلویزیون استفاده می‌کنند درحالیکه در بحث رسانه‌های نوشتاری در بین جمعیت سالمند کشور خیلی فقیر هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.