اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

نقش موثر یادگیری تکنولوژی در رفع نیازهای روزانه سالمندان

یادگیری تکنولوژی

کارشناس مسئول سلامت سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تشویق سالمندان به یادگیری تکنولوژی با هدف رفع نیازهای روزانه، سرگرمی و گذران اوقات فراغت و تحکیم پیوندهای خانوادگی و دوستانه را ضروری دانست.

به گزارش شادمان، “راضیه ایلوخانی” روز دوشنبه به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی سالمند در گفت و گویی گفت: متقاعد کردن والدین درباره ضرورت استفاده از مهارت های رایانه ای اولین گام در راه آموزش تکنولوژی به سالمندان است که در این بین انتخاب نوع مهارت رایانه ای یا ابزاری که برای آموزش انتخاب می شود از اهمیت زیادی برخوردار است.

بیشتر بخوانیم
سالمندان باید از فناوری دیجیتال بهره ببرند

یادگیری تکنولوژی نقش موثری در رفع نیازهای روزانه سالمندان دارد

وی اظهار داشت: کسب دانش مقدماتی در مورد رایانه، ترس و نگرانی افراد سالمند را از فناوری برطرف کرده و راه را برای استفاده ساده روزانه از رایانه ها باز می کند.

یادگیری تکنولوژی

کارشناس مسئول سلامت سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: در صورت آموزش اصول و اطلاعات اولیه به سالمندان، آنها با اطمینان و امنیت بیشتری وارد دنیای دیجیتال می شوند.

ایلوخانی درباره چگونگی آموزش مهارت های رایانه ای به سالمندان نیز گفت: برخی از کارها با وجود سادگی ممکن است انجام آن برای سالمندان دشوار باشد بنابراین باید با پرهیز از بیان اصطلاحات پیچیده و غیرکاربردی، به زبان ساده و بدون پیچیدگی دانش خود را به سالمندان منتقل کرد.

وی ادامه داد: علاقه سالمند به یادگیری را از طریق آموزش ساده باید بیشتر و تلاش کنید تا توجه آنها را به کاربرد نرمافزارها و تکنولوژی در برطرف کردن نیازهای آنان جلب کرد.

کارشناس مسئول سلامت سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: برای غلبه بر استرس سالمندان در استفاده از ابزار آلات دیجیتال مانند گوشی تلفن همراه لازم است به آنها اجازه داد که بدون هیچ استرسی صفحه گوشی را لمس و «یو. اس.بی» را به رایانه متصل کنند تا از طریق تجربه واقعی با این ابزارها ارتباط برقرار کنند.

یادگیری تکنولوژی

ایلوخانی با اشاره به احتمال اشتباه سالمندان در فرآیند یادگیری، گفت: فرد آموزش دهنده که می تواند یکی از اعضای خانواده یا پرستار سالمند باشد باید با صبر و حوصله و آرامش فرآیند آموزش را ادامه دهد.

وی افزود: باید به صورت مداوم از طریق این ابزارها با افراد سالمند در ارتباط بود تا آنها به استفاده از این ابزار تشویق و ترغیب شوند.

بیشتر بخوانیم
سیستم رایانه برای سالمندان چه اهمیتی دارد؟

ششم تا ۱۲ مهر ماه به عنوان هفته جهانی سالمند نامگذاری شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.