اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کاهش میزان ابتلای سالمندان به کرونا در موج پنجم با واکسیناسیون

ابتلای سالمندان به کرونا

دبیر کمیته مراقبت و درمان ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: میزان ابتلای سالمندان به کرونا در موج پنجم کاهش قابل توجهی یافت که علت آن اثرات مثبت تزریق واکسن کرونا به آنان بوده است.

کاهش میزان ابتلای سالمندان به کرونا

 

به گزارش شادمان، دکتر علی‌ اصغر انجیدنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طبق تحلیل‌های صورت گرفته امکان ابتلا و بستری کسانی که حتی یک دُز واکسن را دریافت کردند بسیار کم بوده و به همین دلیل افزایش تسریع در انجام واکسیناسیون ضروری است.

وی اضافه کرد: در موج پنجم کرونا افزایش میزان ابتلا و بستری‌ها را در جوانان شاهد بودیم و امیدواریم که واکسیناسیون این گروه سنی هم به سرعت انجام شود.

دبیر کمیته مراقبت و درمان ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تجربه سنگین موج پنجم کرونا نشان داد که باید بیش از پیش روی موضوعات پیشگیری، بهداشت فردی و واکسیناسیون کرونا کار شود و در میان این موارد بحث واکسیناسیون را باید عنوان یک اصل در اولویت قرار داد تا این که قبل از شروع احتمالی موج ششم بحران کرونا تمامی گروه‌های هدف واکسینه شوند.

ابتلای سالمندان به کرونا

انجیدنی اظهار امیدواری کرد که با واکسیناسیون فراگیر در کنار اقدامات پیشگیرانه دیگر شاهد افزایش مبتلایان به کرونا و بستری در بیمارستانها و فوتی‌های ناشی از این بیمای نباشیم.

وی ادامه داد: تزریق دُز سوم واکسن کرونا یکی از مهمترین دغدغه‌های مدافعان سلامت است و این موضوع در حال پیگیری است اما هنوز به تصویب نرسیده و ابلاغی در این خصوص دریافت نشده است اما در صورت تصویب آن و دریافت ابلاغیه آن بلافاصله در این خصوص اقدام خواهد شد.

دبیر کمیته مراقبت و درمان ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بحث واکسیناسیون خانواده مدافعان سلامت هم در دستور کار قرار گرفته که در این خصوص اولویت با پرسنل کادر درمان بوده و هم‌اکنون این برنامه در حال اجراست.

انجیدنی افزود: تمام تلاشمان این است که مانع ایجاد موج ششم بحران کرونا شویم و تحقق این هدف با همکاری شایسته مردم با مدافعان سلامت امکان پذیر است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۸۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۸۷ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۱۴ هزار و ۳۱۱ تن رسید.

همچنین تاکنون چهار میلیون و ۵۶۸ هزار و ۲۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

تاکنون ۲۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۱۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۲ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۴۳ دُز رسید.

طی شبانه روز گذشته با تزریق یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۷ دُز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور باز هم شکسته شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.