اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۲۰ درصد از سالمندان تحت پوشش بیمه ای نیستند

پوشش بیمه

به گزارش شادمان،معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی تنکابن از محوریت اصلی برنامه‌های سازمان بهزیستی درباره نگهداری سالمندان در منازل توسط خانواده و فرزندان افزود: خانواده‌هایی که سالمندان خود را در خانه و کانون خانواده نگهداری کنند از مزایایی ویزیت رایگان و کمک هزینه‌های درمانی توسط سازمان بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

شمسی اظهار داشت: خدمات توانبخشی که سازمان بهزیستی برای سالمندان در نظر گرفته و ارائه می‌کند شامل دو بخش است که بخش اول آن مراقبت‌های پزشکی و پرستاری با هدف کاهش عوارض ناشی از دوران سالمندی، پیشگیری و درمان بیماری‌های دوره سالمندی و بخش دوم شامل خدمات توانبخشی  به منظور افزایش توانایی سالمندان در مقابله با عوارض سالمندی، سازگاری بیشتر با محیط و حفظ حداکثر استقلال این افراد در انجام امور مهم زندگی است.

وی تصریح کرد: در برخی از موارد سالمندان دارای شرایط ویژه از خدمات مسکن و خدمات بیمه‌ای سازمان بهزیستی نیز برخوردار می‌شوند زیرا ۲۰ درصد از کل سالمندان کشور از هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای بهره‌مند نیستند.

شمسی گفت: در تنکابن جمعا ۱۶۰ سالمند از خدمات مرکز جامع توانبخشی سالمندان که در طول هفته با برنامه‌های متنوع شامل پایش سلامت سالمندان، فیزیوتراپی، کاردرمانی، روان‌شناسی و گفتار درمانی ارائه می‌شود بهره‌گیری می‌کنند.

وی افزود: از این تعداد ۵۰ سالمند به صورت رایگان از خدمات ویزیت پزشکی در منزل استفاده می‌کنند.

شمسی به برنامه‌های هفته جهانی سالمند در تنکابن اشاره کرد و گفت: ما با همکاری مرکز جامع توانبخشی سالمندان برنامه‌های خوبی برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفتیم که مهم‌ترین آنها انجام غربالگری، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، نمایشگاه عکس و نقاشی سالمندان، بازدید ادارات، برگزاری جشن بزرگ روز سالمند و تقدیر از سالمندان و خیران و زیارت گلزار شهدا است.

منبع: فارس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.