اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

لزوم رفع دغدغه مالی سالمندان

رفع دغدغه مالی سالمندان

به گزارش شادمان، مجید خدابخش عصر امروز در اولین جلسه شورای ساماندهی سالمندان در اردبیل با تکریم جایگاه رفیع سالمندی و لزوم توجه به این مقوله اظهار کرد: در سال ۸۳ مصوبه‌ای تحت عنوان قانون برنامه سوم در رابطه با مقوله سالمندی تهیه و تنظیم شده که بر طبق سیر سالمندی جامعه نیازمند توجه اساسی همه آحاد مردم است.

وی تصریح کرد: بر طبق تحقیقات و مطالعات علمی جوامع اصلی‌ترین نیازهای سالمندان تأمین حقوق و معاش آنهاست و ایمنی و سلامت در درجه دوم قرار گرفته چراکه با رفع موانع اقتصادی بهتر می‌توان در راستای بهبود سلامت و ایمنی همت کرد.

استاندار اردبیل گفت: امروز به لحاظ شیوع زندگی ماشینی و بروز تعدد کارها برای رسیدن به آرمان‌های مطلوب متأسفانه خانواده‌ها از پرداختن به قضیه سلامت جسم و روح خود باز مانده و در کنار این عوامل بزرگان همچون والدین به فراموشی سپرده می‌شوند.

خدابخش به توصیه‌های دینی درباره ضرورت احترام به سالمندان اشاره کرد و افزود: این رویکرد اخلاقی باید به فرهنگی نهادینه شده و ماندگار در جامعه ما تبدیل شود.

وی بهره‌گیری از توان سازمان‌های مردم‌نهاد را در این زمینه مفید دانست و بیان کرد: احترام به سالمندان که عمدتاً عمر خود را صرف پیشرفت جامعه و خدمت به همنوعان سپری کرده‌اند در حقیقت قدردانی از زحمات چندین ساله این قشر به شمار می‌رود.

خدابخش بر فعال شدن کارگروه‌های مرتبط با این شورا در استان تاکید کرد و ادامه داد: ضروری است برای تقویت نشاط و شادابی در بین این قشر با اجرای برنامه‌های کارشناسی شده مانند ورزش، فعالیت‌های فرهنگی و… اهتمام شود.

وی کمک به رفع هرگونه دغدغه‌های مالی و درآمدی سالمندان را نیز لازم دانست و اضافه کرد: در این زمینه آن تعداد از سالمندان که درآمد پایداری مانند دریافتی‌های بازنشستگی ندارند باید در اولویت باشند و مورد توجه ارگان‌های حمایتی قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استاندار اردبیل گفت: همه دستگاه‌های اجرایی، مسئولان، مردم و حتی خود سالمندان باید برای سالمندی سالم تلاش مضاعف داشته باشند تا شاهد شهری باشیم که دوستدار سالمند بوده و محیط و شرایط نیز در رسیدن به این کمال یاری کند.

منبع: فارس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.