اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

سکونت بیشتر سالمندان در کشورهای درحال توسعه

سالمندان تنها

به گزارش شادمان، سالمندی در کشور ایران یک موضوع جدید است، اما یک تفاوت اساسی بین کشور ما و دیگر کشورها وجود دارد و آن‌هم توصیه‌های دین مبین اسلام در این زمینه است.

طاهری با اشاره به شعار سازمان جهانی بهداشت، تصریح کرد: توجه به سالمندان موضوعی است که از اهمیت به‌سزایی در دنیا برخوردار است.

وی از یک تغییر روند جمعیتی در کشور خبر داد و آن ‌را افزایش جمعیت سالمند در کشور طی چند سال آینده دانست.

رئیس اداره سالمندان وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: کره‌زمین در حال تجربه کردن افزایش سالمندان است و ما با تغییرات دموگرافیک جدی در این زمینه مواجه هستیم، بنابراین در این راستا باید برنامه‌ریزی جدی و مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی سالمند در کشور  وجود دارد، ادامه داد: متخصصان سالمند بسیار کمی در کشور وجود دارد.

طاهری با بیان اینکه ۶۰ درصد سالمندان در حال حاضر در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: زندگی بسیاری از سالمندان در آپارتمان محصور شده است و با مشکلات جسمی سر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امید به زندگی در بانوان بیشتر از آقایان است و سالمندی مساوی با بیماری نیست و باید فرهنگ درست سلامت در جامعه گسترش پیدا کند.

رئیس اداره سالمندان وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تمام استان‌های کشور با پدیده سالمندی مواجه هستیم و برای داشتن دوران سالمندی موفق در کشور توجه مسئولان ضروری است.

منبع: فارس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.