اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چرا برخی از سالمندان از واکسن استقبال نکرده اند؟

عدم استقبال سالمندان از واکسن

 به گزارش شادمان، واکسیناسیون همگانی کرونا هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان دیر آغاز شده است و فاز اول آن پایان یافته و گروه هدف آن هر دو نوبت واکسن دریافت کرده‌اند و فاز دوم آن نیز با تزریق واکسن به سالمندان ۸۰ سال به بالا در حال اجراست.

وی افزود: حدود ۶۰ درصد سالمندان شهرستان دیر در این طرح مشارکت داشته‌اند که انتظار می‌رود این درصد با ترغیب خانواده و مشارکت بیشتر سالمندان افزایش یابد.

آخوندی اضافه کرد: سالمندان شهر دوراهک کمترین میزان مشارکت در سطح شهرستان و فقط ۳۶ درصد در این طرح مشارکت داشته‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با بیان اینکه اغلب سالمندان و بستگان آن‌ها به دلیل ترس از عوارض احتمالی واکسن کرونا مایل به واکسینه شدن نیستند عنوان کرد: علائمی مثل تب، بدن درد و قرمزی در محل تزریق از عوارض احتمالی واکسن‌هایی مانند کروناست و بعد از چند روز رفع می‌شوند که این عوارض در برابر خطرات شایع‌تر ابتلاء به کرونا مانند مرگ، اثرات بسیار ناچیزی است.

آخوندی اظهار داشت: مردم عزیز خصوصاً خانواده‌های سالمندان باید بدانند تنها راه پایان این بیماری انجام واکسیناسیون همگانی است و لازم است خانواده‌ها سالمندان را برای انجام واکسیناسیون ترغیب و تشویق نمایند.

وی تصریح کرد: تزریق واکسن کرونا در شهرهای دوراهک، بردستان، آبدان و بردخون در محل مراکز خدمات جامع سلامت این شهرها انجام می‌شود و در صورتی که سالمندی توان حرکتی نداشته باشد تیم واکسیناسیون متشکل از همکاران بهداشت و اورژانس با حضور در منزل سالمند اقدام به تزریق واکسن کرونا به سالمندان می‌کنند.

منبع: مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.