اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چرا درمان سالمندان باید رایگان شود؟

درمان رایگان سالمندان

به گزارش شادمان،  شبکه بهداشت و درمان کشور متعلق به ۵۰ سال قبل است و در طی ۴۰ سال گذشته فرسوده شده است و نیاز به بازسازی مجدد دارد.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ما نظام مراقبت از سلامت را در شهرها توسعه می‌دهیم و این هزینه‌های بهداشتی و درمانی جامعه را به شدت کاهش می‌دهد. هم اکنون فرانشیز (پرداخت هزینه ازسوی مردم) به طور میانگین ۴۰ درصد است که طبق برنامه زمانبندی ما باید به کمتر از ۱۵ درصد برای جامعه تا ۷۰ سال و همچنین رایگان برای ۷۰ ساله به بالا باشد.

وی اظهار داشت: از این رو در این نظام، مراقبت و خدمات بهداشتی و درمانی که از مراکز دولتی دریافت می‌کنند، برای تمام ۷۰ ساله‌ها، رایگان می‌ شود.

او تصریح کرد: این برنامه جدی ما بر اساس منابع موجود است. بعضی از دوستان پیشنهادی که مطرح می‌کنند ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد. نمی‌گویند منشأ مالی آن از کجا است؟

قاضی زاده هاشمی گفت: بر اساس منابعی که همین الان در حوزه سلامت است، یعنی در حساب ملی توسعه سلامت وجود دارد و جزو منابع موجود ما است را یک بازمهندسی می کنیم و کاری خواهیم کرد که حداقل سالمندان عزیز ما که بیشترین میزان استفاده از مراکز خدمات درمانی را دارند، مجبور نشوند هزینه کنند.

منبع: مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.