اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

واکسیناسیون بیشتر سالمندان و کادر خانه های سالمندان

واکسیناسیون سالمندان

به گزارش شادمان، مصطفی سراج مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور آخرین وضعیت واکسیناسیون افراد تحت پوشش بهزیستی را اعلام کرد و گفت: جمع تزریق واکسن برای سالمندان مقیم و پرسنل مراکز نگهداری سالمندان ۱۶ هزار و ۸۴۱ نفر یعنی بیش از ۸۰ درصد این گروه بوده است.

وی ادامه داد: سایر گروه های تحت پوشش بهزیستی اعم از افراد دارای معلولیت و اختلالات روانی و پرسنل این مراکز نیز ۱۳ هزار و ۵۴۰ نفر یعنی ۲۷ درصد این گروه واکسن کرونا دریافت کردند.

به گفته مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور جمع واکسن تزریق شده در تمام مراکز برای ۳۰ هزار و ۳۸۱ نفر صورت گرفته که ۴۲.۷ درصد کل افراد جامعه هدف را شامل می شود.

وی درباره مقایسه عملکرد استان ها در ارائه واکسن کرونا نیز گفت: بیشترین واکسیناسیون مربوط به استان مازندران ۷۴.۳ درصد جامعه هدف، یزد با ۷۲.۵ درصد جامعه هدف، لرستان با ۶۲.۸ درصد جامعه هدف و استان اردبیل با ۶۲ درصد جامعه هدف است و همچنین کمترین عملکرد نیز به استان های قم، خراسان جنوبی، زنجان و گلستان تعلق دارد. ‏

به گفته وی استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم و کرمانشاه هنوز مرحله دوم واکسیناسیون را آغاز نکرده اند.

سراج در پایان گفت: در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم شاهد روزانه رشد ۲.۴ درصد در سرعت واکسیناسیون بودیم که قبلاً رشد روزانه یک درصد را شاهد بودیم و امیدواریم تا هفته آینده تمام افراد مقیم مراکز شبانه روزی این واکسن را دریافت کنند.

منبع: مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.