اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

انجام تست های پزشکی از سالمندان / لزوم اجرای طرح های حمایتی از سالمندان و بازنشستگان

لزوم حمایت از سالمندان

به گزارش شادمان،طرح پایش سلامت ابزاری بازنشستگان با کمک شهر سالم پیگیری می شود که در این طرح تست های کلینکی از بازنشستگان گرفته خواهد شد.

همچنین احداث مجتمع پیشگیری و غربالگری سرطان ویژه بازنشستگان شهرداری در حال پیگیری است که امیدوارم تا پایان سال به نتیجه برسد و اگر ظرفیت این مجتمع اجازه داد شهروندان نیز امکان استفاده از آن را خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی تاکید کرد: بازنشستگان ذخایر فکری سازمان هستند و بدنبال آن هستیم که در فرایندهای تصمیم گیری از این ذخایر فکری بهره ببریم.

قاسمی با تاکید بر اینکه آئین نامه بهداشت بازنشستگان و کارکنان در حال تدوین است، ادامه داد: همچنین طرح بانک خدمت بازنشستگان نیز در حال تدوین است که در این طرح بازنشستگان خدمات نیازهای خود مانند همراهی در سفر یا خدمات نگهداری و … را دریافت کنند .

وی در ادامه با بیان اینکه هزار و ۹۳۵ نفر در پنجمین المپیاد ورزشی بازنشستگان شهرداری تهران شرکت کرده اند که از این میان هزار و ۳۴۲ نفر مرد و ۵۹۳ زن هستند، تصریح کرد: همچنین از این میان هزار و ۵۷۷ نفر بازنشسته، ۲۶ نفر موظف و ۳۰۲ نفر همسر بازنشسته هستند،: برخی از ثبت نام کنندگان در چند رشته ورزشی ثبت نام کرده و در این المپیاد ۴ هزار و ۴۷۱ نفر رشته حضور دارند.

در ادامه این مراسم ولی الله شجاع پوریان معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران با اشاره به به اینکه شهردار تهران برای حفظ منافع شهر مجبور بودند در هیئت دولت باقی بمانند.

وی با اشاره به تکریم سالمندان که در آموزه های دینی و ادبیات کهن ما ایرانیان وجوددارد گفت: در احادیث تکریم بزرگان بسیار تاکید شده وامام صادق (ع) تاکیدکردند بزرگان خویش را تکریم کنید.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه توجه به سالمندان منبع تجربه، دانش و بزرگی هستند نشانه جامع سالم است گفت: در جامعه ایرانی، سالمندان نقش داور که در حل و فصل مشکلات خانوادگی موثر هستند هر چند به دلیل ترویج باورهای غربی این نگاه کمرنگ تر از گذشته شده است.

شجاع پوریان اضافه کرد: سالمندان گنجینه هایی از تجربه – دانش و مهارت هستند و باید این کانون های محبت را به عنوان سرمایه حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه نه تنها در تهران بلکه در سطح ملی باید مدل سالخوردگی انفعال وگوشه گیری را به مدل سالمند فعال وموثر تغییر دهیم، افزود: در جامعه سالم، سالخوردگی فعال یکی از محورهای توسعه است و سالمندان باید در عرصه های ورزشی، ان جی او ها و زندگی شاد و پرنشاط حضور داشته باشند.

معاون شهردار تهران با اشاره به دو مصوب شهر دوستدار سالمند و شهر دوستدار کودک گفت: باید محورهای این دو سند را فعال کرده و خدمات لازم را برای این دوقشر فراهم کنیم.

منبع: مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.