اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

وام ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگی به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟ + شرایط ثبت نام

صندوق بازنشستگی کشوری برای اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی ضروری به بازنشستگان شرایط خاصی در نظر گرفته است که اگر هر کدام یکی از ۳ شرط اعلامی را داشته باشند نمی توانند وام بگیرند.

به گزارش خبرنگار شادمان، در حالی که ثبت‌نام مرحله دوم اعطای وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری  که از اول اردیبهشت  ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شده تا چندروز دیگر به پایان می رسد. در اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری امده است که افراد زیر مجاز به ثبت‌نام وام ضروری نیستند 

این افراد عبارتند از :

۱٫بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد
۲٫همچنین وارث ذکور که تا سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیران خارج می‌شود
۳٫متقاضیانی که حکم ترمیم حقوق در سال جاری برای آنها صادر نشده باشد.

مهلت ثبت نام تا ۳۱ اردیبهشت
مرحله دوم ثبت نام وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه به مدت یک ماه از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir انجام خواهد شد.

بازپرداخت این تسهیلات ۳۶ ماهه و حدود ۳۰۰هزار تومان با نرخ کارمزد سالانه ۴ درصد است که پس از پایان مهلت ثبت نام و انجام فرآیندهای معمول، فقط به حساب افراد مشمول در بانک صادرات که درسیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی/وظیفه دریافت می کنند، واریز خواهد شد.

متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته باشد، وراث پسری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند و متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

تنها یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می تواند از این تسهیلات استفاده کند که در این صورت متقاضی باید نسبت به تکمیل «فرم تعهد وراث» توسط سایر وراث و ارائه آن به مدیریت های استانی صندوق در مهلت یک ماهه تعیین شده اقدام کند.

برای وراث صغیر و محجور نیز اصل حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران درهنگام دریافت وام باید ارائه شود. برای «بازنشسته» متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می کند و به منظور امکان بهره مندی یک نفر از وراث وظیفه بگیر از تسهیلات وام ضروری، توصیه می کنیم تا «بازنشسته» متقاضی، از «دفتر کل بازنشستگی» خود اقدام به ثبت نام کند.

متقاضیان باید حتما در زمان ثبت نام شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کنند؛ البته ثبت نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.