اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۹ ترفند ساده برای خلاص شدن از کمر درد در سالمندان

سالمندان جزو ان دسته از افراد هستند که معمولا از کمر درد رنج می برند اما بد نیست بدانید که طبیعت پر از داروهایی است که می تواند به کاهش کمردرد کمک کند.

به گزارش خبرنگار شادمان، درمان کمردرد در میان سالمندان و بزرگسالان سالهاست که با ترفند های ساده درمان می شود. این درمان ها قرن ها توسط جوامع استفاده می شده و توسط نسل های بعدی آزمایش و تأیید شده است.
بزرگسالان به دلایل مختلف کمر درد را تجربه می کنند. علل اصلی می تواند وضعیت بدن، غذا و عدم تحرک باشد. سالمند می تواند با خوردن غذاهای سالم و انجام تمرینات ساده از کمردرد جلوگیری کند.
بیشتر تمرینات را حتی می توانند در خانه انجام دهند و نتایج قابل قبولی هم بگیرند.

 

 

۱٫ مصرف روزانه نوشیدنی ضد التهاب

نوشیدنی های ضد التهاب به تقویت تولید عوامل کاهش دهنده درد در بدن کمک می کنند. اگر به طور مرتب از نوشیدنی های ضد التهاب استفاده می کنید، عوامل ایجاد شده در بدن شما کمر درد شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.
این نوشیدنی ها همچنین حاوی آنتی اکسیدان هستند که به پاکسازی خون کمک می کنند و بدن را بهتر و سالم تر می کنند. برخی از نوشیدنی های ضد التهاب عبارتند از:
شیر زردچوبه
آب گیلاس
چای سبز
چای زنجبیل

۲٫ وزن متناسب داشته باشید

پشت میز نشینی در روزهایی میانسالی و کم تحرکی در سالمندی سبب می شود تا با انباشت چربی وزن نیز افزایش پیدا کند.
این وزن اضافی فشار مضاعفی را به ران، زانو و کمر شما وارد می کند. اگر این فشار برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، کمر شما درد می گیرد و این درد ممکن است شدید نیز باشد.
غذاهای زیر به افزایش وزن کمک می کند و بهتر است انها را مدیریت شده مصرف کنید:
غذاهای پر کربوهیدرات مانند سیب زمینی شیرین، نان و سایر محصولات گندم هستند. سعی کنید از مصرف غذای نشاسته دار پرهیز کرده و پروتئین و ویتامین بیشتری مصرف کنید.

 

 

۳٫ مصرف دارو

پزشکان می توانند با تجویز داروهای ساده به کاهشدرد کمر شما کمک کنند. این داروها دارای اثر ضد التهابی است و اگر طبق توصیه پزشک متخصص مصرف شود ، به طور مثبتی کار کرده و به کاهش درد کمر کمک می کند.
اما به یاد داشته باشید که تمرکز روی روش های طبیعی نتیجه سریعتر و ماندگارتری خواهد داشت.

۴٫ انجام تمرینات ساده

ممکن است سالمند نتواند تمرینات شدیدی انجام دهد اما تمرینات ساده می تواند به شما کمک کند. یکی از تمرینات توصیه شده برای سالمندان پیاده روی به میزان حداقل ۲۰ دقیقه در روز است.
پیاده روی منجر به آب شدن چربی های اطراف ران و باسن می شود و سلامت قلب را نیز تضمین می کند.
تمرینات ساده دیگری نیز مانند حرکات کششی وجود دارد که می تواند درد کمر را کاهش دهد.
اگر سالمند این تمرینات ساده را به صورت روزانه و مداوم انجام دهد، به میزان قابل توجهی از کمر درد کاسته می شود.

 

 

۵٫ قوز نکنید

بهترین حالت برای کمر، همان حالتی است که در ایستادن به ان شکل در می آید. بنابر این سعی کنید که هنگام راه رفتن صاف بایستید، قوز و کمرتان را کج نکنید.
هنگام نشستن نیز سعی کنید همین حالت را برای کمر حفظکنید. برای اینکار می توانید از بالشت برای قراردادن پشت کمر استفاده کنید.سعی کنید از صندلی ومبلمانی استفاده کنید که هنگام نشستن کمر شما را صاف نگه می دارد.
۶٫ روی تشک خوب بخوابید
تولیدکنندگان انواع تشک با رصد رفتار خواب انسان سعی کرده اند که بهترین تشک های ارتوپدی را تولید کنند.
این تشک ها به شما کمک می کنند تا هنگام خواب بدن وضعیت بهتری داشته باشد. یک تشک بی کیفیت می تواند منجر به درد زیادی در بدن شما به ویژه در کمر شود. حتی می تواند عوارض بدتر به دنبال داشته باشد.

۷٫ مدیتیشن را امتحان کنید

مدیتیشن کمک می کند تا بدن فیزیکی شما به روح شما متصل شود و وقتی این دو به هم متصل می شوند، اعتقاد بر این است که بهبودی در بدن ایجاد می شود و می تواند درد را تسکین دهد.
اگر عادت به مدیتیشن نداشته باشید ممکن است سخت باشد اما با ادامه تمرین می توانید حداقل ۴۰ دقیقه در روز مدیتیشن انجام دهید.

 

 

۸٫ دوش آب گرم بگیرید

دوش آب گرم می تواند به آرامش عضلات پس از یک روز خسته کننده کمک کند. عضلات سالمندان می توانند به دلیل عدم تحرک منقبض شده و منجر به درد در ناحیه کمر شوند.
آب گرم عضلات آنها را شل می کند و درد را کاهش می دهد.

۹٫ کمر خود را ماساژ دهید

اعتقاد بر این است که ماساژ بدن باعث ایجاد آرامش در بدن می شود. ماساژ کمر و پشت قفسه سینه به آرامش بدن کمک می کند و می تواند درد کمر سالمند را برای چند روز آرام کند.
برگفته از مطالب سایت senior.com

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.