اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

رشد ۱۳۲ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: از اسفند ۹۸ تا فروردین ۱۴۰۰، طی ۱۴ ماه حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ۱۳۲ درصد و پرداخت مستمری حداقل بگیران ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش شادمان، محمد شریعتمداری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رؤسای کانون‌های بازنشستگان سراسر کشور اظهار داشت: بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی از جمله موضوعات مهمی است که با توجه به افزایش نیاز این قشر به درمان و مراقبت‌های پزشکی در اولویت قرار گرفت و سهم آورده سازمان تأمین اجتماعی در بیمه تکمیلی نسبت به سال گذشته هفت برابر شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به همت بخش درمان سازمان، درمان همه بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در شهرهایی که سازمان، بیمارستان ملکی ندارد در بیمارستان‌های دولتی رایگان است.

وی تاکید کرد: همچنین به منظور جلوگیری از تردد و رفاه بیشتر بازنشستگان ۶۵ سال به بالا، درمان آنها حتی در صورت وجود بیمارستان ملکی، در بیمارستان‌های دولتی رایگان است.

وی تصریح کرد: پرداخت وام بدون بهره به بازنشستگان تأمین اجتماعی در ۱۴ ماه گذشته ،۱۳ برابر شده و از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: ۶۰ هزار واحد مسکونی هم اکنون در دست ساخت و اجرا است. همین هدف را باید برای جامعه بازنشستگان نیز دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برخی معتقد بودند که اجرای همسان‌سازی و متناسب سازی شدنی نیست و کسی جرأت ورود به آن را ندارد.

شریعتمداری تاکید کرد: کانون شوراهای عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی، نماینده تمام بازنشستگان تأمین اجتماعی کشور است و باید حرف بازنشستگان را بشنود و آن را بازگو کند.

وی با بیان اینکه خمیرمایه سه جانبه گرایی، همدلی، وحدت و برادری است اظهار داشت: محاسن این نشست‌ها این است که درباره مباحث مختلف با هم گفتگو می‌کنیم، تعامل کارساز بین کانون بازنشستگان، پیشکسوتان و سازمان تأمین اجتماعی باید با قوت ادامه پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این اطمینان را به جامعه هدف، بازنشستگان و بیمه‌شدگان کشور می‌دهم که هیچ نگرانی نداشته باشند، دولت متکفل همه بازنشستگان عزیز کشور است و بدانند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان کامل آنان است و نمی‌گذارد خللی در زندگی آنان وارد شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.