اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بازنشستگان تامین اجتماعی چند نفر هستند؟

سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین سازمان بیمه گر کشور، بیشترین تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران را تحت پوشش دارد.

به گزارش شادمان، بر اساس آمارهای سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ۴۲ میلیون و ۴۷۲ هزار نفر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که از این تعداد ۳ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۷۲۰ نفر بازنشسته، از کار افتاده و فوت شده اسفند ۹۹ را شامل می‌شوند.

بر اساس این گزارش تعداد بازنشستگان در اسفند سال ۹۹، ۲ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۳۰۲ نفر بوده که نسبت به سال قبل ۶ درصد تعداد آنها افزایش داشته است. همچنین تعداد از کار افتادگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در همین بازه زمانی ۱۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را شامل می‌شود که در مقایسه با سال قبل آن ۲ درصد کاهش داشته است.

همچنین تعداد فوت شدگان نیز ۹۵۹ هزار و ۸۶۰ نفر بوده است که نسبت به سال قبل آن ۶ درصد افزایش داشته است.

آمار ماهانه برقراری انواع مستمری

نتایج آمارهای مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی نشان می‌دهد که در اسفند سال ۹۸ تعداد بازنشستگان ۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۳۶۸ هزار نفر بوده که در مقایسه با سال قبل تر آن ۸ درصد رشد داشته است.

همچنین تعداد از کارافتادگان نیز در اسفند ۹۸، ۱۴۴ هزار و ۲۱ نفر بوده که نسبت به سال قبل آن ۲ درصد رشد داشته است.

بر اساس آمارهای موجود تعداد فوت شدگان اسفند ۹۸ نیز، ۹۰۵ هزار و ۷۵۹ نفر بوده که نسبت به سال قبل تر ۵ درصد رشد داشته است و در مجموع تعداد کل بازنشستگان، از کار افتادگان و فوت شدگان در سازمان تأمین اجتماعی در پایان سال ۹۸، ۳ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۱۴۸ نفر بوده که نسبت به سال قبل تر آن ۷ درصد رشد داشته است.

کاهش آمار از کار افتادگان در سال ۹۹ به دلایل مختلفی مانند کاهش مراجعات به کمیسیون‌های پزشکی به دلیل شیوع بیماری کرونا، تبدیل وضعیت تعدادی از کارافتادگان به بازنشستگی یا فوت و نیز راه اندازی سیستم متمرکز و کسب هم پوشانی‌ها می‌باشد.

آمارهای موجود نشان می‌دهد در اسفند سال ۹۹، ۲۰ هزار و ۳۳۱ بازنشستگی برقرار شده، این در حالی است که در اسفند سال ۹۸، تعداد برقراری بازنشستگی ۱۶ هزار و ۱۸۷ مورد بوده است. همچنین تعداد برقراری پرونده فوت نیز در اسفند سال گذشته ۵ هزار و ۸۸۲ مورد بوده در حالی که در اسفند سال ۹۸ این تعداد ۴ هزار و ۸۴ مورد بوده است.

آمارها نشان می‌دهد در ماه‌های تیر، مرداد و دی بیشترین تعداد پرونده فوت صادر شده است که به ترتیب ۸ هزار و ۱۶۸ مورد، ۷ هزار و ۶۷۳ مورد و ۷ هزار و ۴۰۸ مورد بوده است.

بنابراین گزارش، آمارها نشان می‌دهد پرونده‌های از کار افتادگی نیز در ماه‌های مرداد با ۸۹۳ مورد، شهریورماه ۸۰۳ مورد و اسفندماه ۷۳۰ مورد بیشترین تعداد پرونده‌های از کارافتادگی در سال ۹۹ را شامل می‌شوند.

تعداد برقراری از کارافتادگی در اسفند سال گذشته ۷۳۰ مورد بوده در حالی که در همین مدت سال قبل تر ۶۳۴ پرونده از کار افتادگی در سازمان تأمین اجتماعی تشکیل شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.