اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چگونه می توان به همسر مبتلا به سرطان کمک کرد

مراقبت از بیمار سرطانی همیشه یکی از سخت ترین کارها بوده، موضوعیکه اگر بدون آمادگی وارد آن شویم، قطعا به مشکل بر خواهیم خورد.

به گزارش خبرنگار شادمان، یکی از متداول ترین سوالاتی در مورد مراقبت از سالمندان پرسیده می شود این است که چگونه می توان از همسری که مبتلا به سرطان شده است، مراقبت کرد.
آنها می خواهند بدانند که چگونه می توانند از طریق این تشخیص تغییر دهنده زندگی و درمان بعدی، به همسران خود کمک و حمایت کنند.
بدانید که شما در موقعیتی هستید که تأثیر زیادی بر درمان و بهبودی همسرتان می گذارید. ممکن است احساس مسئولیت زیادی برای شما داشته باشد اما در عین حال فرصتی فوق العاده برای حمایت و محافظت از عزیزانتان است.
این را هم بدانید که برای مردم مراقبت از فردی که به شدت بیمار است یک تجربه فوق العاده است که حس خرسندی به انسان می دهد و از نظر احساسی است که می تواند رابطه شما را تقویت کند.
در اینجا چند پیشنهاد برای چگونگی کمک به همسر یا شریک زندگی خود در جهت تشخیص و درمان سرطان وجود دارد:

 

 

۱٫ در مورد نیازها صحبت کنیم
در حالت عادی به ندرت پیش می آید که ما در مورد نیازهایمان با کسی صحبت کنیم یا فرد دیگری در مورد نیازهایش به ما بگوید، اما اکنون وقت آن است که در مورد نیازهای همسر بیمارتان سوال کنید، به خاطر داشته باشید که هیچ انسانی تا زمانی که شخصی با او از نیازهایش نگوید، نمی تواند متوجه نیازهای او شود.
بنابراین ایجاد ارتباط دوسویه را در اولویت قرار دهید و از همسرتان در مورد آنچه می خواهد سوال کنید.

۲٫ صداقت
با همسر خود پیمان ببندید. بگویید تمام تلاش خود را می کنید تا همیشه صادق و صریح باشید و در عوض همان را بخواهید. این توافق در نهایت موجب می شود تا شما بهتر بتوانید مراقب همسرتان باشید و او نیز بتواند شما را راضی کند.

 

 

۳٫ بیان احساسات
از نشان دادن احساسات خود نترسید. ارتباط برقرار کنید و احساس خودتان نسبت به بیماری و روند درمان آن را با همسرتان در میان بگذارید.

۴٫ عبور از شوک اولیه
به همسر خود کمک کنید تا شوک اولیه تشخیص سرطان را پشت سر بگذارد. برنامه های دیگرتان را تعلیق کنید و بیشتر وقت خود را کنار همسر بگذرانید. درباره احساسات خود صحبت کنید و به او کمک کنید تا از این مرحله عبور کند.

۵٫ برنامه ریزی برای سایر امور
اگر به کار دیگری مشغول هستید، حتما برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و نگهداری از همسر را در اولویت قرار دهید.  ممکن است مجبور باشید بعضی کارها را انجام دهید که قبلاً انجام نداده اید. یا کارهایی که تاکنون انجام می دادید را دیگر نمی توانید انجام دهید.

 

 

۶٫ به حرفهای همسرتان گوش دهید
ایجاد و برقراری یک رابطه دو طرفه و مستحکم لازمه این است که بتوانید به حرف های یکدیگر خوب گوش دهید. سعی کنید حرف های همسرتان را بشنوید، فوری تصمیم نگیرید و مدتی در مورد حرف های او تامل کنید. شاید در برخی امور حق با همسرتان باشد و شما باید مواردی را اصلاح کنید.

۷٫ مراقب خودتان هم باشید
اطمینان حاصل کنید که از خود مراقبت می کنید. مراقبت طولانی و بی اهمیتی به نیاز های خود سبب می شود تا دچار افسردگی شوید و شما را از بین میبرد. بنابراین مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید به یاد داشته باشید که اگر سرپا و سرحال باشید بیشتر مفید هستید تا یک فرد افسرده.

 

 

۸٫ همه چیز مراقبت از بیمار نیست
به یاد داشته باشید که قرار نیست همه زندگی را رها کنید و تنها به بیمار برسید، سعی کنید کارهای روزمره خود را حفظ کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.