اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۸ ترفند برای فرار سالمندان از زمین خوردن

زمین خوردن سالمندان یکی از عوامل اصلی صدمه به سالمندان است، عاملی که می توان به چند ترفند ساده احتمال وقوع آن را به حداقل رساند. به گزارش خبرنگار شادمان، حتما برایتان پیش آمده که برای حتی یکبار زمین خورده باشید، اما آیا می دانید زمین خوردن دلیل اصلی صدمه دیدن سالمندان در دنیا به شمار می رود؟
در میان سالمندان زمین خوردن خیلی شایع است و بیشترین صدمات را به آنها وارد می کند، حتی در بعضی موارد آنها را زمین گیر و خانه نشین کرده و در نهایت حتی عامل مرگ نیز می شود.
اما با رعایت چند ترفند ساده در مزل می توانید احتمال زمین خوردن را به صفر نزدیک کنید.   بیشتر بخوانید:
چگونه خانه را برای +۶۰ساله‌ها مناسب‌سازی کنیم؟ در ادامه این ترفند ها را برای شما ذکر می کنیم.

۱٫ هرگز ار حوله، رو فرشی، فرش و موکتی که روی سرامیک لیز می خورد برای پوشاندن سطح آشپزخانه، حمام یا سایر اتاق ها استفاده نکنید. حتما به یاد داشته باشید که از موکت های مخصوص و یا چسب های مخصوص که مانع لیز خوردن می شود استفاده کنید.

۲٫ در صورت ریختن مایعات روی کف خانه، بلافاصه آنها را خوب تمیز و خشک کنید. مایعات روی سرامیل بسیار لغزندگی را افزایش می دهند بنابراین هرگز روی سرامیک خیس قدم نگذارید.

۳٫ وسایل مورد نیاز را از کابینت ها و کمدهای بالایی پایین آورده و در دسترس قرار دهید. در غیر این صورت احتمال اینکه اجسام از دستتان در برود و روی سر و صورتتان بیفتد زیاد است.

۴٫سیم های اضافه را جمع کرده و آنها به هم ببیندید. نگذارید سیم اضافه جلوی دست و پا باشد چرا که احتمال زمین خوردن را افزایش می دهد.

۵٫نور اتاق ها را زیاد کنید. لامپ های سوخته را فوراض تعویض کرده و تعداد لامپ ها را افزایش دهید تا شب هنگام چشمتان همه جا را راحت ببیند.

۶٫ وسایل اضافی را از جلوی دست و پا جمع کنید. حتی اگر این وسایل یک جفت دمپایی یا یک دست لباس باشند.

۷٫ یک آپاژور یا چراغ خواب در کنار تخت قرار دهید تا در میانه شب برای رفتن به سرویس بهداشتی به سرعت بتوانید نور لازم برای حرکت را فراهم کنید.

۸٫ در سرویس بهداشتی دستگیره ای را به دیوار پیچ کنید تا بنوانید به کمک آن نشست و برخاست کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «۸ ترفند برای فرار سالمندان از زمین خوردن»

  1. بازتاب: در صورت زمین خوردن چه کاری باید انجام دهیم؟ + تمرین های زمین نخوردن - شادمان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.