اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

معرفی یک کار کم زحمت و پردرآمد برای سالمندان

یکی از بهترین مشاغلی که می­‌توانید به ­راحتی از آن درآمد کسب کنید، شغل پرورش قارچ است، پرورش قارچ به نسبت بقیه مشاغل کمی راحت­تر و با دردسر کمتری است.

به گزارش شادمان، امروزه کم‌­کم پروتئین‌­های گیاهی جای پروتئین حیوانی را گرفته است. در نتیجه مردم به مصرف قارچ که نوعی پروتئین گیاهی است بیشتر روی آورده‌­اند. بازار فروش قارچ به دلیل درخواست و تقاضای زیاد مردم گرم است. شما می­‌توانید با مشغول بودن به این کار در اوقات فراغت، درآمد خوبی را کسب کنید.

چند نکته برای شغل پرورش‌قارچ

برای پرورش قارچ نیاز به محیطی تاریک مانند انباری دارید. بهترین زمان برای پرورش قارچ، از مهر تا آذر ماه است. اما اگر بتوانید از دستگاه‌­های تهویه هوا برای محیط استفاده کنید، می­‌توانید در ماه‌­های دیگر سال هم قارچ با کیفیت پرورش دهید.

همیشه مواد غذایی که در خانه تهیه و تولید می­‌شود کیفیت بسیار بالاتری از کارخانه‌ها و کارگاه­‌ها دارد. پرورش قارچ در خانه و با مقیاس کم می­‌تواند قارچ خیلی بهتری به شما دهد.

در مورد پرورش قارچ بهتر است کمی واقع‌بینانه عمل کنید. کارگاه­‌ها و کارخانه­‌های بزرگی وجود دارند که قارچ را در مقیاس بزرگ تولید کرده و می‌توانند سوپرمارکت‌­ها و میوه‌­فروشی­‌های زیادی را تامین کنند. اما شما می­‌توانید با تولید قارچ بسیار باکیفیت همیشه مشتری محلی پیدا کنید و به ­مرور زمان کارتان را گسترش دهید.

برای شروع پرورش قارچ سرمایه خیلی بالایی نیاز نیست و با حدود بیست میلیون تومان می­‌توانید یک کار خانوادگی را در دوران بازنشستگی راه‌­اندازی کنید. سرمایه شما هم خیلی زود به شما برمی­‌گردد و علاوه بر آن می‌­توانید به سود خالص برسید.

با پرورش قارچ اوقات فراغتتان، مفید می­‌شود. در عین اینکه در کنار خانواده و فرزندان­تان هستید می­‌توانید به کسب و کارتان هم برسید. اینکه شما در دوران بازنشستگی توانسته­‌اید کسب و کار خودتان را راه بیندازید نقطه قوت شماست و می‌­تواند به شما انگیزه و اعتماد به نفس بدهد.

با راه­‌اندازی پرورش قارچ در خانه علاوه ­بر این که نیاز خانواده خودتان را تامین می‌کنید، می‌­توانید تبلیغات خود را برای همسایه و آشنایان خود آغاز کنید و درآمد مناسبی به دست آورید.

مراحل راه‌اندازی پرورش قارچ در خانه

انباری خانه را تمیز و ضدعفونی کنید.
دمای آن را بین ده تا پانزده درجه تنظیم کنید.
دستگاه تهویه هوا قرار دهید تا بتوانید محل خوبی برای پروش قارچ ایجاد کنید.
انباری را قفسه‌­بندی کرده تا بتوانید میزان تولید را بالا ببرید.

برای اینکه بتوانید قارچ­‌های باکیفیتی پرورش دهید و مشتری­‌های پروپا قرصی داشته باشید باید در مورد نحوه پرورش قارچ، نحوه برداشت و سم­‌زدایی و دیگر مراحل آن مطالعه داشته باشید و دانش خودتان را افزایش دهید. در نتیجه همیشه در حال آموزش و یادگیری مطالب هستید تا بتوانید برای بهبود کارتان از آن­‌ها استفاده کنید.

با به پایان رسیدن دوره کاری خود نباید دچار افسردگی و عزلت­‌نشینی شوید چرا که شما فرصت زیادی برای پرداختن به مشاغل کاری متنوعی دارید که می‌­توانید لذت ببرید، در راه و ترافیک خسته نشوید، مدت زیادی کنار خانواده و فرزندان­تان باشید، به استراحت­تان برسید و درآمد مناسبی داشته باشید. برخی از مشاغل مانند پرورش قارچ که درآمد خوبی دارد افراد بازنشسته را به این فکر فرو می­‌برد که چرا زودتر با این شغل آشنا نشده بودند. با پرورش قارچ دوران بازنشستگی خود را لذت­‌بخش‌­تر بکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.