اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۵ راهکار برای برقراری رابطه بهتر میان مراقبان و سالمندان

شاید این تجربه برایتان پیش آمده باشد که از رفتارهای سالمندی که مراقب او هستید خسته شده باشید و یا برخورد او شما را آزرده خاطر کرده باشد، ما ۵ راهکار برای از بین بردن چنین احساسی در شما، پیشنهاد می کنیم.

به گزارش خبرنگار شادمان، تقریباً برای همه مراقبین پیش می آید که احساساتشان از سوی فردی که مراقبش هستند، جریحه دار شود. در این هنگام شاید احساس سرخوردگی به شما دست بدهد.
اما چه می شود که چنین احساسی در شما شکل می گیرد؟ شاید فکر کنید که بیش از اندازه ممحبت کرده اید و شخصی که مراقبش هستید قدردان شما نیست، این حس زمانی بیشتر صدمه خواهد زد که شخص مورد نظر یکی از اعضای خانواده باشد.
به یاد داشته باشید تعادل در مراقبت، طنابی است که بسیاری از مراقبان را به چالش می کشد و بسیاری از روابط شغلی، شخصی و خانوادگی را خراب می کند. ما ۵ نکته برای کمک به شما در حفظ تعادل احساسات در مراقبت آموزش می دهیم.

 

 

۱) دریابید استاندارها، ایده آل ها و معیارهای هر شخص با دیگری متفاوت است، درک کنید او نیز می تواند برای زندگی خود تصمیماتی بگیرد، هرچند برای شما خوش نیاید اما باید به انتخاب های شخصی که مراقب او هستید احترام بگذارید و قضاوت نکنید.
۲) به یاد داشته باشید که این فرد که ممکن است پدر و مادر شما باشد، او سالها بدون کمک شما زندگی کرده است. آنها زمانی کاملاً مستقل بودند. به آنها کمک کنید تا جایی که ممکن است برای خودشان کار کنند تا خیلی زود به دیگران وابسته نشوند. استقلال، عزت نفس را پرورش می دهد. 

 

 

۳) از شخصی که مراقبش هستید بپرسید چگونه می توانید به او کمک کنید. به جای اینکه به آنها بگویید چه چیزی مایلید انجام دهید، مایل باشید آنچه را که آنها می خواهند انجام دهید. بدانید که همه ما متفاوت هستیم و ممکن است به یک پایان یا نتیجه یکسان برسیم ، اما مسیری که برای رسیدن به آنجا طی می کنیم ممکن است متفاوت باشد. 

۴) وقتی از گفتار یا کردار ناامید شدید جای بحث کردن دور شوید، کمی استراحت کنید. درک کنید که ناامیدی هیچ مشکلی را حل نمی کند و فقط ممکن است اوضاع را بدتر کند. برای دیدن وضعیت از منظر مخالف تلاش کنید. انجام این کار ممکن است به شما کمک کند تا یک فرد دلسوز و مراقب بهتری باشید. 

 

 

۵) به یاد داشته باشید که این فرد که نیاز به مراقبت دارد ممکن است در اواخر عمر خود باشد. آنها ممکن است درد و رنج داشته باشند یا رفتارهای وحشتناکی داشته باشند. به پایان زندگی خود و فرد مهربانی که امیدوارید از شما مراقبت کند فکر کنید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.