اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

سالمندان برای حفظ قوای خود از چه روش هایی استفاده کنند؟

انجمن فیزیوتراپیست‌های رسمی بریتانیا می‌گوید حمل خرید، باغبانی و استفاده از جاروبرقی به سلامت و طول عمر سالمندان کمک می‌کند.

به گزارش شادمان، به گفته این انجمن خطر زمین خوردن سالمندان را تهدید می‌کند چون آنها بتدریج قوای خود را از دست می‌دهند. علاوه بر این برخی سالمندان متوجه این نکته نیستند که باید برای حفظ قوای خود تلاش کنند. با رونق گرفتن هر چه بیشتر خرید آنلاین، سالمندانی که پیشتر به خرید می‌رفتند و خرید خود را تا خانه حمل می‌کردند این کار را آنلاین انجام می‌دهند و از فعالیت بدنی که به حفظ قوای آنها کمک می‌‌کند محروم می‌شوند.

به گزارش انجمن فیزیوتراپیست‌های بریتانیا، نزدیک به یک چهارم سالمندان بالای ۶۵ سال برای تقویت قوای عضلانی خود ورزش نمی‌ کنند. توصیه نظام بهداشت و درمان بریتانیا این است که افراد حداقل هفته‌ای دو بار برای تقویت قدرت ماهیچه‌های خود ورزش کنند، مثلا وزنه بزنند یا بار سنگین مثل خرید خانه را حمل کنند.

بر اساس تحقیقی که درباره دو هزار سالمند انجام شده، تقریبا یک چهارم این افراد اصلا هیچ تمرین و فعالیت بدنی نداشتند، یک پنجم آنها نمی‌دانستند که چگونه باید این کار را بکنند و یک پنجم هم مایل نبودند چنین کاری بکنند. زمین خوردن سالمندان علت بیشتر موارد شکستگی استخوان لگن در بریتانیا است که در سال حدود یک میلیارد پوند خرج برمی‌دارد.

متخصصان می‌گویند اگر سالمندان قوای جسمانی خود را حفظ کنند احتمال این زمین خوردن‌ها کم و از بیماری‌های ناشی از ناتوانی پیشگیری می‌شود. آنها به سالمندان توصیه می‌کنند که با کارهای ساده قوای جسمانی خود را حفظ کنند، به خرید بروند و از جارو برقی استفاده کنند و به این ترتیب مستقل‌تر، سالم‌تر و طولانی‌تر زندگی کنند.

به گفته پروفسور کارن میدلتون، مدیر عامل انجمن فیزیوتراپیست‌های رسمی بریتانیا، کاهش توان و قدرت بدنی در سالمندی اجتناب ناپذیر نیست:

“تحقیقات نشان می‌دهند قویتر شدن، فواید بسیاری را به همراه می‌آورد و این خیلی مهم است که افراد وقتی هنوز فعال هستند تقویت قوای خود را نادیده نگیرند.”

به گفته پروفسور میدلتون کارهایی مثل “بیل زدن باغچه یا ده بار نشستن و بلند شدن از صندلی” به تقویت عضلات کمک می‌کنند؛ بخصوص اکنون که خرید آنلاین یکی از منابع تقویت عضلات را حذف کرده، بجای آن که خرید را تا خانه حمل کنیم اکنون دم در خانه آن را تحویل می‌گیریم.”

به توصیه نظام بهداشت و درمان بریتانیا، سالمندان می‌توانند با کارهای زیر قوای عضلانی خود را حفظ کنند:
۱- برداشتن بار
۲- حمل خرید
۳- ورزش با بندهای کششی
۴- باغبانی سنگین مثلا بیل زدن
۵- ورزش با استفاده از وزن بدن مثل دراز و نشست و شنا رفتن
۶- یوگا

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.